Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2013 » Вересень » 27 » Воздвиження Хреста Господнього.
19:40
Воздвиження Хреста Господнього.

Напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Преосвященнійший Марк, єпископ Одеський і Балтський звершив всенічне бдіння з освяченням хлібів, пшениці, вина і єлею у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси у співслужінні кліриків собору. Після великого славослів'я, під зворушливий спів Трисвятого, Преосвященнійшим владикою з вівтаря було урочисто винесено Хрест Христовий, прикрашений живими квітами. 

На кафедрі архіпастир звершив чин Воздвиження Хреста, осіняючи Животворящим Хрестом всі чотири сторони світу. Цей чин є древнім. Він звершується на спомин про знайдення та воздвиження Чесного Хреста Господнього, яке відбулося у 324 році. Під час цього чину, подібно до того, як благословляв хрестом віруючих єрусалимський патріарх Макарій у ІV ст., єпископ благословляє хрестом побожний народ, який знаходиться в храмі, і всі чотири кінці світу. А хор і люди в цей час, подібно до подій знайдення Хреста Господнього, молитовно співають «Господи помилуй». 

У єдиній молитві разом з правлячим архієреєм у чинопослідуванні Воздвиження Хреста прийняло участь багато парафіян, що зібралися в кафедральному соборі. Під молитовний спів архієрейським хором святкового тропаря: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо», духовенство і віруючі здійснили триразове поклоніння із земними поклонами винесеному Чесному Хресту і були помазані святим єлеєм. 

На завершення богослужіння владика Марк звернувся до молитовного зібрання з повчальним словом про силу і славу Чесного і Животворящого Хреста Господнього. В день свята Воздвиження Хреста Господнього, єпископ Одеський і Балтський Марк звершив Божественну літургію в кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси у співслужінні ключаря собору, обласного благочинного протоієрея Віталія Сеника та міського духовенства. 

Після читання св.Євангелія архіпастир виголосив проповідь. У своїй проповіді владика Марк розкрив історію Чесного і Животворчого Хреста Господнього і розповів, наводячи приклади, про велику силу Хреста Господнього в основі якої є спасіння християн.