Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 19.03.2018
Головна » 2016 » Вересень » 27 » Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.
07:32
Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, єпископ Одеський і Балтський Марк у спіслужінні соборного духовенства звершив всенічне бдіння з освяченням хлібів, пшениці, вина і єлею у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

Після великого славослів'я, під спів Трисвятого,  з вівтаря був  урочисто винесений  Хрест Христовий, прикрашений живими квітами.

На кафедрі єпископ Марк звершив чин Воздвиження Хреста, осіняючи Животворящим Хрестом всі чотири сторони світу. Цей чин є древнім. Він звершується на спомин про знайдення та воздвиження Чесного Хреста Господнього, яке відбулося у 324 році.   

Під час цього чину, подібно до того, як благословляв хрестом віруючих єрусалимський патріарх Макарій у ІV ст., єпископ благословляє хрестом побожний народ, який знаходиться в храмі, і всі чотири кінці світу. А хор і люди в цей час, подібно до подій знайдення Хреста Господнього, молитовно співають «Господи помилуй». 

Під молитовний спів архієрейським хором святкового тропаря: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо», духовенство і віруючі здійснили триразове поклоніння із земними поклонами винесеному Чесному Хресту і були помазані святим єлеєм. 

Наприкінці богослужіння єпископ Марк звернувся до віруючих з повчальним словом, в якому розповів про історичний аспект встановлення свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. 

В день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, єпископ Одеський і Балтський Марк у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси  звершив Божественну літургію.

Його Преосвященству  співслужили старший священик кафедрального собору, обласний благочинний  митрофорний протоієрей Віталій Сеник, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці смт Овідіополь, благочинний Овідіопольського району Одеської єпархії протоієрей Андрій Ляшик, клірик кафедрального собору ієрей Андрій Волошин та настоятель парафії Касперовської ікони Божої Матері м.Одеси ієрей Теодор Оробець.  

Після читання Євангелія єпископ Марк  виголосив проповідь про значення Хреста Господнього в житті кожного християнина.