Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 24.03.2018
Головна » 2015 » Вересень » 27 » Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.
19:10
Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

Напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, єпископ Одеський і Балтський Марк у спіслужінні соборного духовенства звершив всенічне бдіння з освяченням хлібів, пшениці, вина і єлею у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

Після великого славослів'я, під спів Трисвятого, єпископом Марком  з вівтаря був  урочисто винесений  Хрест Христовий, прикрашений живими квітами. 

На кафедрі архіпастир звершив чин Воздвиження Хреста, осіняючи Животворящим Хрестом всі чотири сторони світу. Цей чин є древнім. Він звершується на спомин про знайдення та воздвиження Чесного Хреста Господнього, яке відбулося у 324 році. Під час цього чину, подібно до того, як благословляв хрестом віруючих єрусалимський патріарх Макарій у ІV ст., єпископ благословляє хрестом побожний народ, який знаходиться в храмі, і всі чотири кінці світу. А хор і люди в цей час, подібно до подій знайдення Хреста Господнього, молитовно співають «Господи помилуй». 

Під молитовний спів архієрейським хором святкового тропаря: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо», духовенство і віруючі здійснили триразове поклоніння із земними поклонами винесеному Чесному Хресту і були помазані святим єлеєм. 

На завершення богослужіння  єпископ  Марк звернувся до молитовного зібрання з повчальним словом про силу і славу Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

В день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, єпископ Одеський і Балтський Марк у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси  звершив Божественну літургію.

Його Преосвященству  співслужили обласний благочинний митрофорний протоієрей Віталій  Сеник, протоієрей Андрій Ляшик, клірик кафедрального собору ієрей Андрій Волошин, настоятель парафії святого преподобного Сергія Послушного Києво-Печерського м.Одеси ієрей Димитрій Краснобаєв та ієрей Теодор Оробець.  

Після читання Євангелія єпископ Марк  виголосив проповідь про Хрест Господній та закликав паству шанувати цю велику святиню.