Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Четвер, 22.02.2018
Головна » 2016 » Жовтень » 19 » Влада м.Білгород-Дністровську перешкоджає початку будівництва храму УПЦ КП.
16:33
Влада м.Білгород-Дністровську перешкоджає початку будівництва храму УПЦ КП.

Третій ранок поспіль парафіяни Свято- Покровської релігійної громади УПЦ Київського Патріархату в Білгороді-Дністровському, невеликими групами по черзі приходять до уклінного хреста, встановленого на розі вулиць Ігоря Іванова  і Єврейської. Так вони мають намір не допустити знесення хреста і контейнеру, нещодавно поставленого для господарського забезпечення майбутнього будівництва. Рішення про демонтаж прийняв виконавчий комітет міськради.

19 жовтня, о 06:45, один з чергових зазначеної релігійної громади повідомив про те, що у двір колишнього літнього кінотеатру «Родина» в супроводі поліції в'їжджає техніка - автокран і вантажівка. Сигнал досить швидко зібрав понад 20 осіб - в тому числі, депутата міськради попереднього скликання Віктора Дупешко, членів міської громадської ради від патріотичних громадських організацій, активних парафіян.

Один із засновників національно-демократичного руху в Бессарабії Петро Чернишук звернувся до однодумців: На жаль, гра міського керівництва навколо будівництва храму Київського Патріархату  триває. Досі роздмухується тема судового оскарження сесійного рішення про виділення земельної ділянки під будівництво Свято-Покровський храму, хоча до суду ані мер, ані виконком поки що не зверталися. Серйозність намірів парафія показала на свято Покрови Пересвятої Богородиці, провівши урочисте богослужіння, на яке запросили бійців гарнізону. Щонеділі  відбуваються відправи, на які збирається все більше і більше людей. Та маємо не просування, а перешкоди і погрози. Влада навіть інсценує безпідставні звернення начебто обурених городян».

Присутні захисники церковної  ділянки встали з прапорами між уклінним хрестом і «винуватим» контейнером. У проїзді між майданчиком колишнього літнього кінотеатру та рестораном «Діоніс» розташувалися комунальники ГЦ «Благоустрій» та його керівник, учасник АТО Ігор Мальцев, персонал спецтехніки, наданої однопартійцем мера, депутатом міськради Михайлом Барановим і десяток правоохоронців на чолі з начальником міськвідділу поліції.

Захисники ділянки обурилися відсутністю повноважного представника місцевої виконавчої влади. «Це не торгової кіоск або незаконний гараж. Знали ж, що люди не допустять демонтажу, так прийдіть з паперами, поясніть рішення, його мотиви і логіку - мерія ж всього в 100 метрах звідси. Ми свої документи і аргументи висунемо. А так придумали, що виходить протистояння з поліцією і комунальниками. Ні вони, ні ми не винні ні в чому. Нехай влада буде послідовною, а не крутиться, як флюгер».

Настоятель Свято-Покровської парафії протоієрей Іван Гуменюк зазначив, що контейнер - це по суті тимчасове сховище. «Відправа на свято Покрови Пресвятої Богородиці зібрала багато людей, вже все необхідне з собою не принесеш у сумці. Вчора працювали геодезісти, зовсім скоро буде топографічна прив'язка ділянки, приходив архітектор, оглядав місце, вже готується проект храму. Їм усім десь же нужно тримати реманент? Завдяки Божий допомозі, робота набірає оберти. Навіщо вивозити контейнер, якщо незабаром вже завершаться останні формальності? Навіщо крутити законом и людьми за якимись незрозумілими забаганками?».

Рішення сесії «проти» рішення виконкому. Нагнітання протягом декількох діб теми обов'язкового і невблаганного демонтажу.  

Протистояння, яке взагалі не виникло б, не маніпулюй перші особи міста своїми обіцянками і запевненнями на адресу різних релігійних конфесій ...

Люди, які зібралися жовтневого ранку на руїнах старого літнього кінотеатру, всі сторони цієї локальної ситуації, виявилися мудрішими нинішніх Аккерманських міні-політиків. 

Півтори години стояння не завершились нічим бурхливим, гострим і небезпечним.

Щоб остаточно прибрати приводи для подібних «перевірок на міцність» місцеві громадські діячі, що підтримують будівництво храму Київського патріархату, мають намір переконати виконком вже на найближчому засіданні скасувати розпорядження про демонтаж під гарантії швидкого і повноцінного оформлення всіх необхідних документів. 

За матеріалами http://akkerman.ua/