Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Четвер, 22.02.2018
Головна » 2015 » Серпень » 14 » Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього.
01:48
Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього.

Напредодні свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього (IX ст.) та дня пам'яті  семи мучеників Маккавеєвих, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара (166 р. до Р. Х.),  єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного та міського духовенства відправив у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси урочисту всенічну з літією, в кінці якої під милозвучний спів "Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас!" виніс на середину храму чесний хрест для поклоніння. 

Потім духовенство та віруючі підходили до хреста, поклонялися, цілували його і помазувалися освяченим єлеєм.

Після богослужіння архіпастир звернувся до присутніх з повчальним словом про значення Хреста Господнього в житті кожного християнина.

У день, коли Православна Церква відзначає винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього та пам’ять святих мучеників Маккавеєвих, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника, настоятеля парафії Касперовської ікони Божої Матері м.Одеси протоієрея Андрія Ляшика та клірика собору ієрея Андрія Волошина  звершив Божественну літургію у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси та виголосив проповідь. З благословення єпископа Марка, проповідь після запричасного стиха про святих мучеників Макавеєвих виголосив протоієрей Андрій Ляшик. 

Після відпусту, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, єпископ Марк вручив волонтерам та благодійникам медалі "За жертовність і любов до України".

Після літургії  архіпастир звершив  чин освячення води, привітав усіх із святом  та освятив зілля, квіти і мед принесені парафіянами.