Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

П`ятниця, 23.02.2018
Головна » 2015 » Квітень » 11 » Велика субота.
22:33
Велика субота.

У Велику суботу, єпископ Одеський і Балтський Марк у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси звершив утреню з чином поховання Господа нашого Ісуса Христа.

Особливістю цієї утрені є читання за нею почергово стихів 17-ої кафизми і тропарів, що оспівують велич звершеної Богом заради нашого спасіння жертви. Усе читання і спів розділені на три статті.

Під час співу великого славослів'я Плащаниця була взята духовенством з середини храму та з нею був звершений хресний хід навколо собору.

Велика субота — субота Страсного тижня, присвячена спогаду про перебування Господа Ісуса Христа у гробі і зішестя Його в пекло для спасіння душ померлих, а також готуванню до Великодніх торжеств, що святкуються в ніч із суботи на неділю. Це останній день перед Пасхою. Для віруючих це і скорботний, і радісний день: Христос ще лежить у гробі, ще не настало Воскресіння, але вже все наповнено предпасхальною радістю.

Після чину поховання Спасителя, єпископ Марк у співслужінні настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці с.Новоукраїнка Роздільнянського району Одеської області ієрея Олега Свиридюка та настоятеля парафії святого преподобного Сергія Послушного затворника Печерського м.Одеси ієрея Димитрія Краснобаєва звершив Вечірню з Божественною літургією святителя Василія Великого. 

На малому вході, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, єпископ Марк підніс ієрея Олега Свиридюка до сану протоієрея.

У Велику Суботу Церка Христова тримає згадку тілесного погребіння Господа нашого Ісуса Христа і Його зшестя до пекла. В цей день літургія на своєму початку поєднується із Вечірнею. На Вечірні читається 15 старозавітніх парамій. Після заамвонної молитви освячується вино та хліб.