Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 24.03.2018
Головна » 2016 » Грудень » 19 » В Одесу привезли Вифлеємський вогонь миру.
14:54
В Одесу привезли Вифлеємський вогонь миру.

Акція передачі Вифлеємського вогню пройшла на Соборній площі м.Одеси за участю тимчасово виконуючого обов'язки голови Одеської обласної державної адміністрації Соломії Бобровської. 

В урочистому заході взяли участь єпископ Одеський і Балтський Марк, секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін) та настоятель Свято-Покровської парафії м.Одеси протоієрей Василь Шмоняк. 

Вогонь, запалений представниками всіх основних християнських конфесій від лампади в базиліці Різдва Христового у Віфлеємі, переносять по всій Європі в спеціальних лампах. Акція проводиться європейськими скаутами і являє собою своєрідну естафету - коли Вифлеємський вогонь передається з рук в руки, з католицького храму - в православний, з скаутської штаб-квартири до домашніх лампадок віруючих. 

Вперше акція «Вифлеємський вогонь» була проведена в 1986 році австрійською телекомпанією ORF як частина масштабної благодійної програми «Світло в темряві» в підтримку знедолених дітей-інвалідів. Тисячі людей несли вулицями символ миру, дружби і єднання - частку Вогню, запаленого австрійським хлопчиком від лампади в Гроті Різдва Христового у Віфлеємі.

Вогнем, як символом тепла, злагоди та миру діляться з мешканцями міст, передають у державні установи, лікарні, школи та дитячі будинки. 

Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса. Це нагадування про прихід на землю Христа. Вогонь позбавляє людей від зневіри, дає силу і надію.