Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 19.03.2018
Головна » 2017 » Червень » 22 » В Одесі вшанували пам'ять жертв війни.
17:16
В Одесі вшанували пам'ять жертв війни.

В день скорботи та вшанування  пам’яті жертв війни в Україні, на Алеї Слави в Центральному парку культури і відпочинку  ім. Т.Г. Шевченка відбулася урочиста церемонія покладання вінків і квітів до пам'ятника Невідомому матросу. 

З благословення єпископа Марка в церемонії взяв участь секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін). 

Захід розпочався хвилиною мовчання, після чого присутні урочисто поклали квіти до пам’ятника Невідомому матросу. 

У заході взяли участь: Одеський міський голова Геннадій Труханов, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов, заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло, Начальник ГУНП в Одеській області генерал поліції 3 рангу Дмитро Головін, ветерани війни та учасники бойових дій, представники різних родів військ Збройних Сил України, громадськість.

Довідка: День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни заснований в Україні напередодні 60-ї річниці початку війни 1941-1945 років згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 року.

За роки окупації в Україні загинуло 3,9 млн. мирних жителів. До Німеччини було вивезено на примусові роботи близько 2,4 млн. людей. Десятки тисяч з них загинули. Загальні людські втрати України у Другій світовій війні оцінюються в 8-10 мільйонів життів, як серед військових, так і серед цивільного населення.

Загарбниками були зруйновані 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл, 10 млн. людей залишилися без житла.