Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 22.01.2018
Головна » 2017 » Травень » 2 » В Одесі вшанували пам'ять жертв трагічних подій 2 травня 2014 року.
10:17
В Одесі вшанували пам'ять жертв трагічних подій 2 травня 2014 року.

В Одесі за безпрецедентних заходів безпеки згадували про трагічні події 2 травня 2014 року.  

Три роки тому відбулися зіткнення на центральних вулицях і пожежа в будівлі Федерації профспілок області, на Куликовому полі. Загинули (в тому числі - померли в лікарнях) 48 осіб. По медичну допомогу звернулися 247 постраждалих. Було госпіталізовано 99 осіб. З них у важкому стані - 35. 

О 11.00 в центрі Одеси, на розі вулиць Дерибасівської та  Преображенської, де тоді пролунали перші смертельні постріли, настоятель Свято-Троїцького храму м.Одеси митрофорний протоієрей Василь Вирозуб відправив заупокійну літію, після чого були покладені квіти на честь евромайданівців Андрія Бірюкова та Ігоря Іванова, вбитих проросійськими бойовиками.

О 18.00, на запрошення відомого одеського волонтера Наталії Кручиніної , єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні секретаря єпархіального управління архімандрита Микити (Сировегіна), благочинного м.Одеси митрофорного протоієрея Василя Вирозуба, благочинного Овідіопольського району Одеської єпархії  протоієрея Андрія Ляшика, настоятеля Свято-Покровського храму м.Одеси протоієрея Олександра Філіппова, кліриків єпархії протоієрея Василя Шмоняка та ієрея Юрія Дмитрука  відправив на Грецькій площі заупокійну літію за загиблими під час сутичок три роки тому. 

Перед заупокійною молитвою, під час звучання скорботної мелодії "Плине кача" присутні опустилися на одне коліно, віддаючи шану мужнім синам Вітчизни, після чого виконали Гімн України. 

Помолитися разом з представниками різних конфесій  прийшли волонтери, учасники АТО, громадські діячі та кілька сотень одеситів.

Місце заходу обрано тому, що неподалік 2 травня 2014 року розпочалися масові заворушення з використанням вогнепальної зброї.

У вшануванні пам'яті загиблих також взяли участь Предстоятель Німецько-Євангелічної Лютеранської Церкви в Україні єпископ Серге Машевські та настоятель Вірменської апостольської церкви святого Григорія Просвітителя м.Одеси, голова Одеської вірменської релігійної громади о.Абгар Глчян. 

Усі присутні також прослідували по вулиці Дерибасівській до вулиці Преображенської, де відбулося відкриття та освячення  меморіальної дошки представнику "Правого Сектора" Ігорю Іванову, який одним з перших загинув від зброї сепаратистів під час масових заворушень 2 травня 2014 року.