Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 24.01.2018
Головна » 2016 » Квітень » 26 » В Одесі вшанували пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
20:36
В Одесі вшанували пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

26 квітня 1986 року – трагічна дата не лише для українського народу, а й для всього людства.

За кількістю загиблих і постраждалих від наслідків катастрофи та масштабами економічних збитків ця трагедія стала однією з найбільших за всю історію ядерної енергетики. Вона вплинула на долі мільйонів людей.

З нагоди дня памяті жертв радіаційних аварій і катастроф та на ознаменування 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи, в Одесі біля пам’ятника одеситам-чорнобильцям відбувся мітинг-реквієм. 

З благословення єпископа Марка у заході взяв участь секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін). 

Схилити голову у скорботі і вшанувати пам`ять наших земляків, які загинули, приборкуючи стихію і рятуючи світ від руйнівної  сили атома, прийшли сотні людей. Серед них – перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Володимир Жмак, перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, заступник Одеського міського голови Павло Вугельман, командир повітряного командування «Південь» Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Павло Зуєв, ліквідатори аварії на ЧАЕС, рідні і близькі загиблих героїв-чорнобильців, представники різних християнських конфесій Одеси, громадські діячі, студенти і курсанти одеських вузів.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та під звуки траурного маршу поклали квіти до монумента.

Вибух на Чорнобильській АЕС стався 26 квітня 1986 року в 1:23:47 в ході проведення проектного випробування турбогенератора №8 на 4 енергоблоці, в результаті чого був повністю зруйнований реактор.     

Будівля енергоблока, покрівля машинного залу частково обвалилися. В результаті аварії стався викид за різними оцінками, до 14 · 1018 Бк, що складає приблизно 380 мільйонів кюрі радіоактивних речовин, в тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, стронцію-90. За силою вибуху це склало 300 Хиросим.

Безпосередньо під час вибуху на четвертому енергоблоці загинула тільки одна людина. Ще один помер вранці від отриманих травм. 27 квітня 104 постраждалих евакуйовані в Московську лікарню №6. Згодом, у 134 співробітників ЧАЕС, членів пожежних та рятувальних команд розвинулася променева хвороба, 28 з них померли протягом наступних декількох місяців.

Радіоактивна хмара від аварії накрило європейську частину СРСР, велику частиною Європи, східну частину США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Із зони ураження було евакуйовано близько 200 тисяч чоловік. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг. За даними організації Союз "Чорнобиль", з 600 тисяч ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тисяч стали інвалідами.