Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2014 » Вересень » 22 » В Одесі відзначили День партизанської слави.
15:10
В Одесі відзначили День партизанської слави.

Щороку 22-го вересня  в  Україні  відзначається  День партизанської слави.

Партизани та підпільники Одещини вписали вікопомні сторінки в історію боротьби нашого народу проти фашистських поневолювачів.

У Савранських лісах та катакомбах Одеси вони завдавали ворогу дошкульних ударів,  у відкритих боях і шляхом диверсій знищували  тисячі ворожих солдат і офіцерів, організовували аварії військових ешелонів, знищували ворожу техніку, пошкоджували комунікації. За історичними даними, ними було врятовано від вивезення до фашистського рабства понад 20 тисяч громадян, збережено ряд підприємств і громадських будівель – шкіл, лікарень, театрів.

На згадку про подвиги партизан в роки Великої Вітчизняної війни відбулося покладання вінків та квітів до підніжжя пам'ятника Невідомому матросу на Алеї слави в парку ім. Тараса  Шевченко м.Одеси. 

З благословення єпископа Одеського і Балтського Марка у покладанні квітів взяв участь секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін). 

На заході були присутні мер Одеси Геннадій Труханов, головнокомандувач ВМС ЗС віце-адмірал Сергій Гайдук, представники обласного керівництва, Збройних Сил України, громадськості, ветерани, учасники партизанського руху та інші почесні гості. 

Заход традиційно супроводжувався збройовим салютом.