Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 19.03.2018
Головна » 2016 » Лютий » 20 » В Одесі відзначили день пам'яті Героїв Небесної Сотні.
09:25
В Одесі відзначили день пам'яті Героїв Небесної Сотні.

20 лютого Указом Президента України Петра Порошенка від 11.02.2015 року встановлено Днем Героїв Небесної Сотні. Даний Указ прийнятий з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги і самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії України, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності в листопаді 2013 - лютому 2014, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

З цієї нагоди єпископ Одеський і Балтський Марк та секретар єпархіального управління  архімандрит Микита (Сировегін) взяли участь у покладанні квітів до підніжжя пам'ятника Т.Г. Шевченку в однойменному парку.   

В церемонії покладанні вінків та квітів взяли участь Одеський міський голова Геннадій Труханов, головнокомандувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук, секретар Одеської міської ради Олексій Потапський, керівник апарату Одеської обласної державної адміністрації  Вадим Грузин, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Соломія Бобровська, керівництво міського управління МВС, представники Збройних Сил, учні одеських шкіл, представники різних політичних партій та  громадськості.

У той же день, єпископ Марк у супроводі секретаря єпархіального управління архімандрита Микити (Сировегіна) та ієрея Юрія Дмитрука взяв участь у відкритті Пам'ятного каменю на честь Героїв Небесної Сотні встановленого  біля Одеської обласної державної адміністрації на проспекті Шевченка.

У урочистому заході взяли участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський,  керівник апарату Одеської обласної державної адміністрації  Вадим Грузин, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Соломія Бобровська, заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський, голова Одеської міської організації ВО "Батьківщина" Григорій Гриншпун, представники партій "Конгрес українських націоналістів", ВО "Свобода" та "Правого сектору".

Єпископ Марк у співслужінні супроводжуючих його священнослужителів відправив заупокійну літію за загинувшими під час Революції гідності та звернувся до присутніх зі словом про необхідність вшанування пам'яті та  молитовного поминання всіх хто відійшов у вічність у боротьбі за волю і свободу України.\