Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 22.01.2018
Головна » 2017 » Жовтень » 28 » В Одесі відзначили 73-тю річницю визволення України.
13:34
В Одесі відзначили 73-тю річницю визволення України.

З нагоди 73-ої річниці визволення України від фашистських загарбників, з благословення єпископа Марка секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін) взяв участь в покладанні вінків та квітів  до пам'ятника Невідомому матросу на Алеї слави в парку ім.Т.Г.Шевченко. 

В урочистій церемонії взяли участь: Одеський міський голова Геннадій Труханов, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин, Прокурор Одеської області, державний радник юстиції 3 класу Олег Жученко, Начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області,  генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак, голова організації ветеранів м.Одеси генерал-лейтенант Вячеслав Добровольський, представники дипломатичного корпусу та громадськості. 

Більш ніж 10 мільйонів українців віддали свої життя задля перемоги у чи не найстрашнішій війні в історії людства. Битва за Україну, яка тривала 1225 днів, виявилася одним з найдраматичніших і вирішальних епізодів у Другій світовій війні. У запеклій боротьбі було загартоване нове покоління українських патріотів, створені передумови для подальшого здобуття незалежності.

Героїчна оборона Одеса тривала 73 дні.

За цей період місто фактично знаходився в облозі і було позбавлено питної води.

Захисники міста стримували наступ 300-тисячного  угруповання ворога. 22 грудня 1942 року була заснована медаль «За оборону Одеси». За проявлений героїзм понад 130 тисяч осіб отримали цю нагороду.

Увійшовши в Одесу, нацисти зігнали близько 25 тисяч жителів в порожні порохові склади і заживо спалили їх. Всього за час окупації в місті загинуло понад 80 тисяч місцевих жителів, ще приблизно стільки ж викрали на примусові роботи до Німеччини.

Одеса однією з перших отримала звання міста-героя.