Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 24.01.2018
Головна » 2016 » Листопад » 15 » В Одесі відбулися урочистості з нагоди Дня незалежності Польщі.
10:51
В Одесі відбулися урочистості з нагоди Дня незалежності Польщі.

На запрошення Генерального консула Республіки Польща в Одесі пана Даріуша Шевчика, єпископ Одеський і Балтський Марк та секретар єпархії архімандрит Микита (Сировегін)  взяли участь в урочистому прийомі з нагоди 98-ої річниці Незалежності Республіки Польща, який відбувся у Великій банкетній залі готелю "Бристоль". 

На урочистому заході були присутні виконуючий обов'язки голови Одеської обласної державної адміністрації Соломія Бобровська, заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дичмогло, представник Міністерства закордоних справ України в Одесі Костянтин Ржепішевський, ректор Одеського державного університету внутрішніх справ генерал-майор Іван Катеренчук, український піаніст, Народний артист України Олексій Ботвінов, працівники сфери культури, керівники дипломатичних місій акредитованих в Одесі, ректори вищих навчальних закладів м.Одеси, творча інтелегенція. 

Почесними гостями на  цьому святі також були єпископ-ординарій Одесько-Сіферопольської дієцезії РКЦ Броніслав Бернацький та Предстоятель Німецької євангелічно-лютеранської церкви в Україні єпископ Серге Машевські. 

День незалежності в Польщі був приурочений до дати закінчення Першої світової війни, після якої в країні почався процес змін і відновлення державності, очолюваний Юзефом Пілсудським, який повернулися з німецького полону. 

Після 125 років поділу Польщі між Пруссією, Росією і Австрією, відродилася країна. 11 листопада 1918 р. главою держави став маршал Польщі Юзеф Пілсудський, було сформовано перший демократичний уряд Польщі.

Під впливом різних історичних подій свято зникало з календаря, але зараз відзначається дуже широко. День незалежності офіційно відзначається з 1989 року, коли в Польщі відбулися перші демократичні вибори. У 2016 році Польща святкує 98-річчя незалежності.