Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2013 » Березень » 25 » Урочистості в м. Ананьєві, Балтського благочинного округу.
17:16
Урочистості в м. Ананьєві, Балтського благочинного округу.
 

Ананьївська козацька паланка Українського Чорноморського Козацького Війська (УЧКВ) урочисто відзначила двадцяту річницю з дня свого заснування. На запрошення отамана Ананьївської паланки полковника УК Плотянського О. С. в заходах приймали участь поважні гості майже з усіх куточків Одеської області та з сусідніх областей. 

Це були представники Районових козацьких товариств, громадських і політичних організацій. З благословення керуючого Одесько-Балтською єпархією УПЦ Київського Патріархату єпископа Марка у заході взяв участь настоятель Свято-Покровської парафії с.Пасат Балтського району ігумен Матфей (Звонник). 

Традиційно початок заходу почався в центрі міста Ананьїва, біля пам'ятника Т. Г. Шевченка, де на адресу Ананьївської паланки лунали привітання представників керівництва району – Голови Районної Адміністрації Сербіна В. В., Голови Районної Ради Балана М. О., Голови міста Ананьїва Маковецького П. І., Голови Ананьївської районної організації «УДАРу», члена національної Спілки журналістів України Сєдова В. О. та Першого заступника Гетьмана Українського Козацтва, Польового Гетьмана, Верховного отамана Козацького Військового округу, Генерал-отамана Петька А. І., після чого всі учасники заходу рушили колоною під прапорами Районових козацьких товариств (Ананьївської паланки, Одеського РКТ Малиновського р-ну, Балтського РКТ, Котовського РКТ, Раухівського та Врадіївського козацьких куренів Березовського р-ну, Южноукраїнського козацького куреня Миколаївської обл., Бугогардівської паланки Миколаївської обл.) до Козацького Кургану для проведення урочистого Кола. Прибувши на Курган для проведення Козацького Кола перше слово було надано духівнику північного полку УЧКВ ігумену Матфею (Звонник), настоятелю козацької парафії м. Ананьїва на честь св. прав. Петра Багатостраждального (Калнишевського), який передав вітання єпископа Одеського і Балтського Марка та за традицією благословив початок молитвою. 

Після вітань відбулося прийняття у козацтво кандидатів, які урочисто склали присягу на вірність Україні, Українському Козацтву та народу України. Духівник ігумен Матфей (Звонник) за традицією і козацьким звичаєм поблагословив і освятив новообраних козаків та відслужив молебень у співслужінні священика Балтського благочиння ієрея Андрія Сирка, після якого виголосив проповідь та напутнє слово. Отаман Ананьївської паланки запропонував згадати козаків, які стояли у джерел заснування паланки і своєю наполегливою працею потрудилися, патріотів України і Українського козацтва, що не дожили до дня святкування двадцятою річниці та пом'янути хвилиною мовчання, відразу після чого у повній мовчазній тиші пролунала очолювана ігуменом Матфеєм заупокійна літія за душами спочилих козаків.