Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2016 » Квітень » 24 » У Свято-Покровському храмі відбувся майстер-клас з писанкарства.
09:33
У Свято-Покровському храмі відбувся майстер-клас з писанкарства.

У день свята Входу Господнього до Єрусалиму, після Божественної літургії  в Свято - Варваринському преділі Покровського храму м.Одеси, за ініціативою настоятеля протоієрея Олександра Філіппова відбувся майстер - клас з писанкарства. 

До участі були запрошені усі бажаючі. 

Захід був присвячений традиціям української писанки, символіки, технології та легендам, пов'язаним з писанкою. Учасникам було запропоновано створити свою власну писанку.  Заняття провела художник Жанна Дрига. 

Пи́санка — яйце, декороване традиційними символами, які пишуться за допомогою воску й барвників.

Цей вид мистецтва поширений у багатьох народів світу. З писанками і фарбованими яйцями (крашанками) пов'язано безліч легенд, повір'їв, переказів, звичаїв, традицій, обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, видозмінювалися, а з прийняттям християнства набули нової якості — пов'язаної з дійством освячення паски під час найголовнішого християнського свята — Великодня. Звідси і їхня назва — «великодні яйця».

В уявленнях багатьох народів яйце втілювало джерело життя і всього всесвіту. У стародавніх персів, індіанців, візантійців, а також у древніх греків та римлян вважалося, що всесвіт виник з яйця. Стародавні індо-іранські легенди теж це підтверджують. Предки слов'ян називали розписані яєчка «красними яєчками».

Давніми художниками використовувались саморобні фарби, які виготовлялись з кори та плодів дерев, трав і квітів. Природні фарби не дуже тривкі, тому з часом вицвітають. А щоб побачити, якими були древні писанки спочатку, користуються мікроскопом: у порах шкаралупи зберігається початковий колір.