Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2015 » Травень » 12 » Священнослужителі Одеської єпархії взяли участь у тренінгу для релігійних та громадських організацій.
11:12
Священнослужителі Одеської єпархії взяли участь у тренінгу для релігійних та громадських організацій.

В Одесі відбувся тренінг, який покликаний скоординувати релігійні та інші громади у боротьбі з проблемою ВІЛ. Православні, протестанти та мусульмани та представники інших релігійних спільнот поєднались з громадськими активістами та спеціалістами, щоб зрозуміти, як можна разом подолати та попередити поширення даної проблеми.

З благословення єпископа Одеського та Балтського Марка у тренінгу взяли участь представник Одеської єпархії зі співпраці з благодійними організаціями та з соціальної роботи митрофорний протоієрей Юрій Граблюк, настоятель каплиці на честь Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа при Одеському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом протоієрей Димитріан Кучерук та настоятель парафії святої рівноапостольної Марії Магдалини с.Августівка Біляївського району Одеської області ієрей Вячеслав Юрченко. 

Організатором тренінгу «Координація підходів та соціального партнерства між релігійними громадами та НУО під час заходів з профілактики, лікування,  догляду і підтримки  людей з ВІЛ» виступила Всеукраїнська мережа “ЛЖВ” (Люди, що живуть з ВІЛ) в партнерсті з ГО “Elios-Милість”. Захід реалізується в рамках проекту від USAID «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні» який впроваджується в Україні міжнародною організацією Пакт (Pact) у партнерстві з Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360). Протягом чотирьох днів учасники з Херсону, Миколаєва, Києва та Одеси будуть вирішувати практичні питання та шукати точки перетину у своїй щоденній праці.

“Бували випадки, коли до священика приходила сімейна пара, в якій один з партнерів був хворий на ВІЛ. Тоді служитель порадив їм розлучитись. Хоча, насправді, навіть в такій ситуації є шанс не лише зберегти родину, а й народити здорових дітей. Є поодинокі випадки, коли людина перехворіла на ВІЛ, гепатит, туберкульоз, але має здорову сім’ю та трьох дітей”, – підкреслив заступник голови Синодального Управління  з питань благодійницької діяльності і гуманітарної допомоги (соціального служіння) протоієрей Сергій Дмитрієв.

Навіть у сфері соціального служіння проблема ВІЛ лишається за кадром, хоча соціально-небезпечні хвороби стосуються кожного. Наразі зростають ризики розповсюдження гепатиту та венеричних хвороб і серед військовослужбовців. Проте, якщо представник релігійної громади береться допомагати, він мусить знати базові особливості проблеми та надавати духовну підтримку правильно. Тоді ж і зникають будь-які конфесійні рамки, додають наставники.

“Протягом п’яти років ми адвокатували всиновлення сиріт з позитивним статусом ВІЛ. Тоді нам вдалось знайти родину для більше як 100 дітлахів і майже всі батьки були представниками релігійних громад… Подібні люди щодня стикаються з неприйняттям. Тому нам важливо тримати низький поріг, приймати їх без будь-якої оцінки та не чекати на результати, а просто надавати допомогу”, – підсумувала тренер Катерина Панделі.

Цей семінар став продовженням наради стосовно проблематики ВІЛ/СНІДу за участі представників ГО і Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Цей тренінг допоміг провести й виконуючий секретар Комісії з питань соціального служіння від ВРЦіРО о. Сергій Дмитрієв. Віруючі люди та громади ще в лютому визначили подібний напрямок роботи та ще раз засвідчили готовність плідно працювати й намагатись покращити ситуацію.