Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 24.03.2018
Головна » 2017 » Квітень » 16 » Світле Христове Воскресіння. Пасха.
14:46
Світле Христове Воскресіння. Пасха.

До початку пасхального богослужіння, згідно церковному уставу у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси читались Діяння святих апостолів.

О 23.45, після полунощниці, під спів стихири "Воскресіння Твоє, Христе Спасе" розпочався пасхальний хресний хід.

Пасхальну ранню і Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого єпископ Марк відправив у співслужінні старшого священика кафедрального собору  митрофорного протоієрея Віталія Сеника, настоятеля парафії Касперовської ікони Божої Матері м.Одеси протоієрея Теодора Оробця та клірика кафедрального собору ієрея Андрія Волошина. 

В кінці Великодньої ранньої єпископ Марк оголосив Пасхальне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета. 

На літургії, за традицією, духовенство собору читали Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) про втілення Слова Божого на різних мовах, на знак того, що Дух Святий дарував апостолам різні мови для проповеді Євангелія всім народам. 

Після запричасного стиха митрофорний протоієрей Віталій Сеник оголосив Пасхальне послання єпископа Одеського і Балтського Марка духовенству та парафіянам Київського Патріархату на Одещині. 

Після богослужіння єпископ Марк освятив артос (пасхальний хліб), прочитав молитву і освятив паску і пасхальну споживу. Потім протягом пасхального дня духовенство собору освячували паски.

У той же святковий день, за щорічною традицією, на запрошення дирекції Українського дитячого центру "Молода гвардія", єпископ Марк відвідав дитячий центр, освятив паски та звернувся до персоналу та дітей з привітаннями з нагоди дня свята Святої Пасхи.

У Світлий понеділок, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника та соборного духовенства відправив Божественну літургію у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

Наприкінці богослужіння  єпископ Марк привітав духовенство і віруючих з святом Святої Пасхи  та побажав усім допомоги Воскреслого Христа.