Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2016 » Травень » 1 » Світле Христове Воскресіння. Пасха.
10:25
Світле Христове Воскресіння. Пасха.

До початку пасхального богослужіння, згідно церковному уставу у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси читались Діяння святих апостолів.

О 23.45, після полунощниці, під спів стихири "Воскресіння Твоє, Христе Спасе" розпочався пасхальний хресний хід, який очолив єпископ Одеський і Балтський Марк. 

Пасхальну ранню і Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого єпископ Марк відправив у співслужінні старшого священика кафедрального собору  митрофорного протоієрея Віталія Сеника, настоятеля парафії Касперовської ікони Божої Матері м.Одеси протоієрея Андрія Ляшика, клірика кафедрального собору ієрея Андрія Волошина та ієрея Теодора Оробця. 

Під час пасхальної ранньої єпископ Марк переоблачався в різного кольору облачення на знак того, що Воскреслий Христос являвся апостолам в різному вигляді. 

В кінці Великодньої ранньої архіпастир оголосив Пасхальне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета. 

На літургії, за традицією, духовенство собору читали Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) про втілення Слова Божого на різних мовах, на знак того, що Дух Святий дарував апостолам різні мови для проповеді Євангелія всім народам. 

Після запричасного стиха митрофорний протоієрей Віталій Сеник оголосив Пасхальне послання єпископа Одеського і Балтського Марка духовенству та парафіянам Київського Патріархату на Одещині. 

Після богослужіння єпископ Марк освятив артос (пасхальний хліб), прочитав молитву і освятив паску і пасхальну споживу. Потім протягом пасхального дня духовенство собору освячували паски.