Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2014 » Квітень » 20 » Світле Христове Воскресіння. Пасха.
02:21
Світле Христове Воскресіння. Пасха.

До початку пасхального богослужіння, згідно церковному уставу у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси читались Діяння святих апостолів.

О 23.45, після полунощниці розпочався пасхальний хресний хід з хрестами, хоругвами Євангелієм і іконою Воскресіння Христового, який очолив єпископ Одеський і Балтський Марк. 

Пасхальну ранню і Божественну літургію єпископ Марк відправив у співслужінні обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника та міського духовенства. Під час пасхальної ранньої єпископ Марк переоблачався в різного кольору облачення на знак того, що Воскреслий Христос являвся апостолам в різному вигляді. 

В кінці пасхальної ранньої архіпастир оголосив Пасхальне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшого Патріарха Філарета. 

На літургії, за традицією, духовенство собору читали Євангеліє на різних мовах, на знак того, що Дух Святий дарував апостолам різні мови для проповеді Євангелія всім народам. 

Після читання Євангелія митрофорний протоієрей Віталій Сеник оголосив Пасхальне послання єпископа Одеського і Балтського Марка духовенству та парафіянам Київського Патріархату на Одещині. 

Після відпусту правлячий архієрей вручив церковні нагороди благодійникам з нагоди дня свята Святої Пасхи.

По завершинні літургії єпископ Марк освятив артос (пасхальний хліб), прочитав молитву і освятив паску і пасхальну споживу. Потім протягом пасхального дня духовенство собору освячували паски.