Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2014 » Серпень » 5 » Секретар єпархії взяв участь у заході з нагоди 73-ої річниці початку героїчної оборони Одеси.
16:10
Секретар єпархії взяв участь у заході з нагоди 73-ої річниці початку героїчної оборони Одеси.

День 5 серпня 1941 року увійшов в історію Великої Вітчизняної війни як початок оборони Одеси. Про той період написано багато книг, знято цілий ряд кінофільмів. Про нього розповіли у своїх спогадах безпосередні учасники оборони - рядові солдати і трудівники тилу, офіцери і генерали, маршали, підпільники, радянські та партійні працівники. Слава про їх стійкість і мужність жива і в наші дні. 

62 захисника Одеси були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, тисячі воїнів нагороджені бойовими орденами і медалями. 

Всенародне почуття вдячності захисникам Одеси було виражено в Указі Президії Верховної Ради СРСР про заснування медалі «За оборону Одеси». А 8 травня 1965 за видатні заслуги перед Батьківщиною, мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, і на відзначення 20-річчя перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні місто Одеса був нагороджений орденом Леніна і медаллю «Золота Зірка».

Сьогодні з нагоди 73-й річниці початку оборони Одеси на Алеї Слави відбулася урочиста церемонія покладання пам'ятних вінків і квітів до пам'ятника Невідомому матросу. У заході взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники області та міста, представники громадських організацій, рядові одесити і гості обласного центру. 

В церемонії  покладанні квітів взяв участь секретар Одесько-Балтського єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін).