Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 24.03.2018
Головна » 2017 » Березень » 17 » Секретар єпархії взяв участь у урочистому заході.
19:38
Секретар єпархії взяв участь у урочистому заході.

З нагоди епохальної історичної річниці - 100 років з початку революції і створення Української Центральної Ради, біля пам'ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку відбулося урочисте покладання квітів.

Віддати данину подіям минулого та відзначити сто років з початку заснування першого українського парламенту зібралися одесити та студенти військових навчальних закладів. 

З благословення єпископа Марка у заході взяв участь секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін).

Першими урочисто поклали квіти до пам'ятника заступник голови Одеської обласної ради Юрій Димчогло, в.о. заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Марина Зинченко, перший заступник Одеського міського голови  Анатолій Орловський, секретар Одеської міської ради Олексій Потапський, представники культурного і наукового життя міста, співробітники керівних адміністрацій. 

Військовий оркестр урочисто виконав державний гімн, після чого кожен мав можливість сказати кілька слів про цей день.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко оголосив 2017 рік - роком Української Революції 1917-1921 років.

У вітчизняній історіографії Українською революцією прийнято вважати період національно-визвольної боротьби нашого народу в 1917-1921 роках. Поштовхом до його початку стала Перша світова війна, яка послабила і привела до падіння двох імперій, між якими була розділена територія сучасної України: Російської та Австро-Угорської. А лютнева революція 1917 року, повалив російську монархію, відкрила нову главу в українській історії, коли політична та культурна еліта задумалася про те, що Україна може бути повноцінним і незалежною державою.

Сто років тому, 17 березня 1917 року, з ініціативи «Товариство українських поступовців» політичні партії, військові, духовенство, представники громадських та культурних організацій оголосили про створення органу, який керував національним рухом, а в майбутньому став парламентом - Української Центральної Ради. За рік свого існування Центральної Ради вдалося створити Українську Народну Республіку і проголосити її вільною і незалежною державою.