Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 20.03.2018
Головна » 2016 » Грудень » 26 » РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІЙШОГО МАРКА ЄПИСКОПА ОДЕСЬКОГО І БАЛТСЬКОГО
19:47
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІЙШОГО МАРКА ЄПИСКОПА ОДЕСЬКОГО І БАЛТСЬКОГО

ВИСОКОПРЕПОДОБНИМ ПАСТИРЯМ, БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ,
ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ОДЕСЬКО-БАЛТСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Дорогі браття і сестри!
Христос народився, славімо Його!

Кожного року ми святкуємо найвеличнішу подію всіх часів. Сталося найбільше чудо, яке світ чекав протягом кількох тисячоліть, якого чекали старозавітні праведники, про яке провіщали старозавітні пророки. Що це за чудо? Це чудо яке перевершило всі чудеса євангельські. Невмістимий і нічим не обмежений Бог вміщається в утробі Пресвятої Діви, невидимий стає видимою людиною. Який страждає за нас з вами.

Бога судять грішники, б’ють Його по голові тростиною, по щоках, плюють у вічі, насміхаються, падають на коліна глузуючи з Нього, дають пити оцт із жовчю і нарешті розпинають поміж двома розбійниками. Померлого Христа кладуть до гробу. Хіба це не чудо?! Для чого все це сталося? Чому Бог так принизив Себе і зійшов до такого стану? Що Його спонукало до цього? Любов! Бог неміг дивитися як ангельський світ Його славить на небесах, а люди страждають від гріха і смерті, зазнаючи мук від диявола.

Якою є велика тайна Різдва Христового. Який є Невмістимий Христос Бог любов’ю до людини. Яка за Його благодіяння відплачує злом. Своїм Різдвом, стражданням, смертю і воскресінням Син Божий знищив гріх і смерть в людській природі. Хіба сьогодні наші скрутні часи в державі, економіці, політиці, війна на сході нашої держави запорука недбалості Бога? Ні! В цьому вині ми самі тому, що не вміємо розпоряджатися своїм життям, не вміємо прислухатися один до одного, не вміємо цінувати той промисел Божий, яким Він Один є дороговказом у нашому житті.

Різдво Христове знову і знову закликає людину прийти до тих убогих ясел і відчути глибоко в глибині своєї душі ту радість, що Бог піклується, любить і не покине нас, навіть в час тяжких випробувань для нас.

Від щирої душі і серця дозвольте мені привітати всіх Вас із святом Різдва Христового. Дорога моя паство, дорогий мій Одеський краю, дорога владо, дорогі захисники нашої Батьківщини, громадські діячі, волонтерському руху, дорога творча інтелігенція вітаю всіх Вас з народженням Сина Божого і Новим Роком. Який обдарує і принесе мир, добробут і достаток у наші домівки. Нехай Різдв’яне полум’я тепла прийде до кожного із нас, і пробудить нас у Новому році з новим щастям у наші новій чистій долі нашого буття тут на цій Богом даній землі.


Христо народився!   Славімо Його! 


                                                                    З любов’ю у Христі   народженному    
                                                                   +Марк Єпископ Одеський і Балтський

 

                                      Різдво Христове 2016-2017р.Б
м. Одеса