Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2014 » Квітень » 24 » Представник Одеської єпархії був присутній на панахиді за жертвами Геноциду вірменського народу.
10:10
Представник Одеської єпархії був присутній на панахиді за жертвами Геноциду вірменського народу.

На запрошення настоятеля храму святителя Григорія Просвітителя Вірменської Апостольської Церкви м.Одеси архімандрита Левона Гуляна, клірик м.Одеси ієрей Димитрій Краснобаєв, з благословення єпископа Одеського і Балтського Марка, був присутній на панахиді з нагоди 99-ої річниці Геноциду вірменського народу. 

На заупокійному богослужінні були також присутні представники  різних християнських конфесій Одеси. 

День пам'яті жертв геноциду вірмен відзначається щорічно 24 квітня в пам'ять про жертви геноциду вірмен в Османській імперії. Незважаючи на те, що планомірне та інституційно підкріплене знищення вірменського населення в Османській Туреччині почалося ще з кінця ХIХ століття, 24 квітня в якості меморіальної дати обрано не випадково. Саме в цей день в 1915 році в османської столиці Стамбулебилі арештовані і пізніше вбиті більше 800 представників вірменської інтелігенції. Так вірменський народ, велика частина якого на той момент проживала в Західній Вірменії, позбувся більшої частини інтелектуальної еліти. Слідом за цією подією послідувала низка вбивств і виселень етнічних вірмен, що отримала назву "геноцид вірмен". 

Традиційно в цей день мільйони вірмен і співчуваючих їм представників інших народів у різних країнах світу віддають данину пам'яті жертвам Геноциду, що забрав життя близько 1,5 мільйона вірменів або близько половини всіх вірмен світу на той період. Збереглися лише вірмени Російської імперії, а також вірмени - біженці в третіх країнах. 

Щороку в цей день, сотні тисяч людей в Єревані піднімаються на меморіальний пагорб і покладають гвоздики і тюльпани до вічного вогню. Значимість цього дня у Вірменії не слабшає з часом, що частково пов'язане з кампанією світової громадськості з примусу Туреччини до визнання геноциду вірмен.