Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Четвер, 22.02.2018
Головна » 2016 » Червень » 29 » У Білгород-Дністровському встановлено уклінний хрест.
20:39
У Білгород-Дністровському встановлено уклінний хрест.

 

У м.Білгороді-Дністровському Одеської області встановлено уклінний хрест на місці, де у майбутньому планується збудувати Свято-Покровський храм Київського Патріархату.

З благословення єпископа Марка, освячення хреста та Подячний молебень звершив настоятель релігійної громади Свято-Покровської парафії м.Білгород-Дністровського протоієрей Іоан Гуменюк. 

29 червня на розі колишніх вулиць Комсомольської та Кірова пройшла акція української патріотичної спільноти Білгорода-Дністровського. 

Активісти разом з протоієреєм Іоаном Гуменюком розчистили занедбану та захаращену територію колишнього радянського кінотеатру та встановили уклінний хрест на тому місці, де у майбутньому планується збудувати Свято-Покровський храм.  

Ділянку у центрі міста було обрано після численних затримок та відписок чинного місцевого керівництва, яке за останні півроку не спромоглося адекватно задовольнити запит на відведення території під будівництво храму Київського Патріархату.

За словами одного із засновників українського національно-демократичного руху у Бессарабії та ініціаторів звітної акції Петра Чернишука: «Гра у правильні папери з печатками ні до чого, нажаль, не призвела, у владних коридорах не приховують скепсису щодо наявності у місті активної громади вірних Київського патріархату, але ж не їхня справа рахувати парафіян, коли вже зібрані усі відповідні документи».

Громадські організації, зокрема «Оберіг» та «Захист», а також волонтери і декілька членів міської Громадської ради зреагували на ситуацію, - уточнює Петро Чернишук. - По-перше, у Білгороді-Дністровському зареєстровані вже дві релігійні громади УПЦ Київського Патріархату і далі затягувати питання будівництва для них хоча б одного храму, це просто цинічно, особливо на тлі відмови чинної міської влади від тих передвиборчих обіцянок, які вона давала минулої осені.

Він визнає, що вибір ділянки на розі колишніх Комсомольської та Кірова є ініціативою громадських активістів: «Коли владою не було нічого вирішено ані щодо каплиці у колишньому військовому шпиталі, ані з варіантом по вулиці Шабській - ділянкою навколо колишнього м'ясокомбінату, ми самі підшукали міську територію, яка наразі є вільною від будь-яких проектів, так би мовити, простоює. Вважаю, що наша громадська ініціатива цілком відповідає і здоровому глузду, і спирається на право. Минула каденція міськради за таким самим принципом сприяння громадській ініціативі узаконювала реконструкцію двох скверів - Рябова і навпроти ТЦ «Копійка».

Якби це у всьому було проти закону, священик просто не погодився би висвячувати уклінний хрест, тому якісь там закиди про самовільне захоплення нами території нехай лишаються на совісті їхніх авторів, про суть акції владу було повідомлено, - не приховував емоцій Петро Чернишук.

Розчищати територію колишнього літнього кінотеатру «Батьківщина» від бур’яну і чагарника прийшли понад 40 городян. Працювали завзято і вправно. Спромоглися навіть зірвати мотузкою з верхівки старого дерева здоровецьку гиляку, яка з весни загрозливо нависала над ділянкою.

Пліч о пліч з городянами працював працював протоієрей Іоан Гуменюк, військовий капелан та настоятель Свято-Покровської парафії. Власноруч видовбав у старому асфальті яму під хрест, замішав цемент.

Вивезення зібраного сміття учасники акції здійснювали власними авто. Задіяли стандартний причеп легковика, кузов пікапу та вантажний салон мікроавтобусу. Кожному з них довелося зробити по дві-три ходки.

Разом встановили сам уклінний хрест, виготовлений за рахунок спільних пожертв. Коли святиня вже встала на відведене місце, на очі сивого козака, який тримав її, доки цемент не затвердів, навернулися сльози.

- Стільки років мріяли, скільки разів ще з кінця 90-х зверталися до міської влади з проханням дати землю для церкви Київського патріархату, вже й погоджувалися навіть на промзону за залізницею, але нам, козакам, постійно відмовляли під приводом, що козацтво не є релігійною організацією, і от нарешті наша давня мрія втілюється у життя, це зворушує і надихає, - признався Павло Іванович Отченашенко, один із ініціаторів відновлення Українського Буджацького козацтва.

По встановленні уклінного хреста його перев’язали вишиваним рушником, на стіні колишньої кіноапаратної закріпили державний прапор. Протоієрей Іоан відслужив першу відправу на місці майбутнього храму. Молилися во здравіє усіх вірних, поминали загиблих за єдину Україну. Символічно, що одним з найактивніших учасників акції був батько десятника «Правого Сектору», білгородця Ігоря Іванова - першого, хто загинув під час одеської трагедії 2 травня 2014 року.

Люди довго не розходилися. Спільно дійшли думки, що Покровський хрест має стати живим місцем збору всіх, хто виступає за Українську державу. Що тут мають щотижня відбуватися служби. Обговорили плани, щодо встановлення військової палатки, яка б стала тимчасовим притулком парафіян Свято-Покровського храму.

Одесько-Балтське єпархіальне управління висловлює щиру подяку волонтерам Олесі Денисенко та Ксенії Соколенко. Саме завдяки цим двом сміливим жінкам почала втілюватися в життя ця Божа справа. 

За матеріалами http://akkerman.ua/