Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 19.02.2018
Головна » 2017 » Квітень » 12 » ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІЙШОГО МАРКА ЄПИСКОПА ОДЕСЬКОГО І БАЛТСЬКОГО
12:49
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІЙШОГО МАРКА ЄПИСКОПА ОДЕСЬКОГО І БАЛТСЬКОГО

ВИСОКОПРЕПОДОБНИМ ПАСТИРЯМ, БОГОЛЮБИВИМ ПАСТИРЯМ, ЧЕСНОМУ ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВСІМ ВІРНИМ ОДЕСЬКО-БАЛТСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Дорогі браття і сестри!
Христос Воскрес!

Сьогодні свята Церква святкує Воскресіння Господнє. Свято спасительної Пасхи, переходу від рабства гріха і смерті до вічного життя. Вічності із Богом. Христос своїми стражданнями і смерттю запевнив, що ніякі страждання не зрівняти з стражданнями Христовими і ніяка смерть не може нас розлучити з Христом. Тому, що Христос своєю смертю переміг смерть.

Жодні пекельні сили смерті не можуть опанувати про таїнство Воскресіння Христового. Воскресіння Христове – це не тільки свідчення про існування життя вічного, а й доказ того, що Ісус Христос є Богом. Не випадково ми сьогодні прославляємо нашого Бога – Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Якщо ми не маємо віри, що не воскрес то навіщо говоримо не правду самі собі що Воскрес. Господь Сам сказав що Він є істина, а якщо істина, тобто правда – Воскрес! Це тільки наше черстве серце і наше людське єство не може збагнути цієї великої тайни. Тайна яка торкнеться кожного з нас. Жодну людину в світі не обмине суд Божий і її власне воскресіння. Воскресіння в вічності із Богом, чи у вічності вічних страждань з дияволом і злими нечистими духами.

Воскресіння Христове ще раз і ще запевняє, що Божествене вчення є правдивим, а не людське яке може бути помилковим. Вчені можуть помилятися, а Бог ніколи не помиляється.

Воскресіння Христове переконує, що в цій унікальні події – у подолані смерті – діяла Божественна сила.

Після Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа його вороги підкупили сторожу, яку самі й поставили, і просили говорити неправду: ніби коли вони спали, ученики вкрали мертве тіло свого Вчителя і сказали, що Він Воскрес. Якщо Христос не воскрес то навіщо давати гроші і просити лжесвідчити? – Значить Христос Воскрес! Усе це свідчить, що вони були переконані у Воскресінні Христовому, але їхнє жорстоке, кам’яне серце не хотіло увірувати, що Ісус Христос є Сином Божим.

Ми, дорогі браття і сестри, свою віру у Воскресіння Христове сповідуємо і стверджуємо, коли на пасхальне привітання «Христос Воскрес!» радісно відповідаємо «Воістину Воскрес!».

Воскресіння Христове було головною темою проповіді святих апостолів, святих отців і пастирів Церкви. Один із них, святий Григорій Богослов, останню свою проповідь закінчив такими словами «Я відчуваю, що перо моє вже тремтить у старечих пальцях; мабуть, я пишу вже останнє слово про Воскресіння Христове, але знаю, Промисел Божий настановить і після мене інших пастирів, які безперестанно будуть проповідувати про Воскресіння».

У ці святкові дні Воскресіння Христового вітаю Вас, боголюбиві пастирі, чесні ченці, улюблені брати і сестри, дорогий Чорноморський краю, Збройні сили та силові структури області із святом Пасхи Господньої.

Нехай воскреслий Господь оновить наші духовні сили на добрі справи, допоможе нам подолати ворога агресора, приведе боголюбивий народ цей до миру і розквіту незалежної держави та Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

Пасха Христова                                                               Єпископ
                                                                                 Одеський і Балтський 
     2017р.                                                                                Марк
м. Одеса