Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

П`ятниця, 23.02.2018
Головна » 2014 » Квітень » 16 » Пасхальне послання Преосвященнійшого Марка Єпископа Одеського і Балтського.
23:07
Пасхальне послання Преосвященнійшого Марка Єпископа Одеського і Балтського.

Високо преподобним і преподобним пастирям
Чесному чернецтву
та всім вірним Одесько-Балтської єпархії

Дорогі браття і сестри!
Христос Воскрес!
                               
                        Небеса ж нехай достойно веселяться,
                                                     і земля ж нехай радується, і нехай
                                                     святкує світ видимий і невидимий:
                                                     Христос бо воскрес – радість вічная
                                                      (Канон з Пасхальної ранньої.)


Такими величними словами оспівує сьогодні Свята Церква найвеличнішу подію християнської віри, свята із свят і торжество із торжеств - світле Воскресіння Христове. Немає у Церкві більшої радості, ніж радості Воскреслого Христа. Свята Церква прославляє Воскресіння Христове кожної неділі  протягом усього року. Але сьогодні в день Святої Пасхи, наші серця наповнюються особливою радістю тому, що Воскресіння Христове є незборимим доказом існування вічного життя.

Днями ми відчували смуток і нестерпний біль втрати нашого Спасителя. Здавалося, що ось-ось смерть візьме ключі від життя назавжди, і ніщо, і ніхто не зможе допомогти людству на землі. Спаситель перетерпів зраду своїх учнів, нестерпний біль, скорботи, страшні страждання, смерть, погребіння.
Жодна людина в світі не зазнала стільки скорботі страждань як Господь наш Ісус Христос. Бо Христос страждав від Вифлиємських ясел до Святої Голгофи. У наших грішних серцях закрадається страшна думка, що смерть перекреслює все, що смерть це кінець усьому, що життя скінчилось. Христос є прикладом нашого життя, Він переміг світ, смуток,страждання і смерть Своїм Власним Воскресінням.

Адже природа тремтіла перед Своїм Творцем, земля затряслася, гроби відкрились і мертві воскресли і показали , що смерть сьогодні немає влади над людьми. Христос був мерцем , був покладений до гробу, був опечатаний але розбив окови смерті, Своїм Всесвятим Воскресінням.

Сьогодні ми переживаємо нелегкі випробування в нашійДержаві. Здається, що ворог – диявол ось-ось знищить послідовників правди, і захисників нашого багатостраждального народу. Здається, що зло переможе добро. Але нехай Воскресіння Христове стане для нас справжнім дороговказом нашого життя, яке сповнить нас сильною вірою в останню нашу велику перемогу.

Возлюблені у Христі дорогі браття і сестри, дорога моя паство, прийміть найщиріші вітання із світлим святом Воскресіння Христового. Нехай Воскреслий Христос задовольнить всі Ваші прохання,надасть Вам миру, спокою і усього добробуту якого Ви просите в Христа.

Дорога владо, нашого краю, нехай Воскреслий Христос сповнить Вас любов’ю до рідного краю, і посилає в серця Ваші світлий розум, і мудрість вести народ свій правильним , Божим шляхом.

Дорогий мій, Чорноморський краю, Вітаю із Світлим Христовим Воскресінням всіх хто трудиться на хліборобській ниві, хто трудиться на науковій ниві, лікарській, військовій і всім тим, хто покладає багато зусиль для процвітання нашого чудового краю.Нехай Господь благословить своїм Всесвятим Воскресінням зі мертвих Ваші труди.

Високодостойні отці, чесне чернецтво, вітаю Вас із Пасхою Христовою. Нехай цей Великдень сповнить Ваші душі вірою, надією і любов’ю духовного відродження нашої Помісної Української Православної Церкви, нашої Незалежної України та нашого Богоспасаємого краю.

Благодать Воскреслого Христа нехай перебуває з усіма вами Амінь.

 

Воістину Христос Воскрес!

+ Смиренний Марк                           Пасха Христова 
Єпископ                                            2014 рік Божий
Одеський і Балтський                        м. Одеса