Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2014 » Липень » 14 » Панахида за Святійшим Патріархом Володимиром.
11:30
Панахида за Святійшим Патріархом Володимиром.

З благословення єпископа Одеського і Балтського Марка, обласний благочинний митрофорний протоієрей Віталій Сеник у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси у співслужінні міського духовенства відправив панахиду за Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Володимиром (Романюком), з нагоди 19-ої річниці від дня упокоєння Святійшого Патріарха. 

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир народився 9 грудня 1925 року в селі Хімчин Косівського району Івано-Франківської області. У молоді роки брав участь у національно-визвольному русі під егідою Організації Українських Націоналістів (ОУН). У вересні 1944 року був засуджений військовим трибуналом НКВС до 10 років виправно-трудових робіт.

Тюремний термін, довелося відбувати в Кустоловській колонії №17 в Полтавській області. У 1946 році, там же в таборі, він був повторно засуджений за "антирадянську агітацію і пропаганду” і засланий в Магадан. Після хрущовської амністії повернувся на батьківщину. У 1959 році закінчив Вищі богословські курси в Івано-Франківську, згодом – Московську духовну семінарію. У 1964 -1972 рр. – служив священиком в парафіяльній церкві сусіднього з Хімчином села Космач. 20 січня 1972 був засуджений на 7 років позбавлення волі та 3 роки заслання за активну правозахисну діяльність та відстоювання прав українських православних віруючих; перебував у таборах Мордовії і Якутії. У 1976 році на засланні принципово відмовився від радянського громадянства і проголосив свій перехід до Української Автокефальної Православної Церкви. Продовжував правозахисну діяльність; в 1979 році увійшов в Українську Гельсінську Групу. У лютому 1982 року повернувся в місто Косів, де мешкала його родина. Відразу був узятий під адміністративний нагляд.

У 1984-1990 рр. священик Василь Романюк ніс служіння у Північній Америці в парафіях Української Автокефальної Православної Церкви; займався літературною працею, зокрема, написав книгу "Голос у пустелі”. У 1990 році пострижений у чернецтво з ім’ям Володимир. З травня 1990 року – єпископ Ужгородський і Виноградівський, пізніше – архієпископ Вишгородський і Білоцерківський, вікарій Київський УАПЦ. З початку 1993 року – архієпископ Львівський і Сокальський, член Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. 14 червня 1993, після смерті Патріарха Мстислава, обраний Місцеблюстителем Патріаршого престолу і піднесений до сану митрополита. 21 жовтня 1993 Всеукраїнський Православний Собор обрав його Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату з титулом Патріарха Київського і всієї Руси-України; інтронізація відбулася 24 жовтня 1993 року в Софійському соборі Києва.

14 липня 1995 року  Патріарх Володимир помер від інфаркту під час прогулянки Ботанічним садом. Похований на Софійській площі біля стін дзвіниці Софійського Собору.