Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2014 » Квітень » 10 » Панахида на місці масових захоронень.
21:21
Панахида на місці масових захоронень.

З благословення єпископа Одеського і Балтського Марка, клірик м.Одеси ієрей Димитрій Краснобаєв,  в  День 70-ої  річницї  визволення Одеси від німецько-фашистських загарбників,  звершив панахиду біля меморіалів памяті жертв фашизму на 3-тій станції Люстдофської дороги.

На цьому місці, за часи революції 1917 року, знаходилися порохові склади. Пізніше, під час фашистської окупації 1941-1944 років, ці склади використовували румунські та німецькі загарбники. Дев'ять бараків стали місцем трагічної загибелі для близько 26 тисяч осіб: останки заживо спалених жінок, чоловіків та навіть дітей ховали у виритих там же котлованах.

Надзвичайна комісія, створена після Другої світової війни, розслідувала цю справу і зробила висновки щодо кількості загиблих. Висновки, зроблені надзвичайною комісією, були підтверждені ще раз у 1987 році, коли під час прокладання каналізації випадково розрили поховання жертв румунсько-німецьких окупантів.

Нині територія від площі Толбухіна до третьої станції Люстдорської дороги відома як "Меморіальне містечко". На теперішній час, на місці масових захоронень встановлені памятники з єврейською та православною символікою.