Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 24.01.2018
Головна » 2015 » Жовтень » 16 » Освячення нового боксового відділення Одеської інфекційної лікарні.
08:21
Освячення нового боксового відділення Одеської інфекційної лікарні.

На запрошення головного лікаря, заслуженного лікаря України Лаврюкової Світлани Яківни, єпископ Одеський і Балтський Марк, секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін), обласний благочинний митрофорний протоієрей Віталій Сеник та клірик кафедрального собору Різдва Христового м.Одеси ієрей Андрій Волошин взяли участь у урочистому відкритті нового боксового відділення Одеської міської клінічної інфекційної лікарні для крапельних та особливо небезпечних інфекцій. 

На церемонії відкриття були присутні Президент України Петро Порошенко, Міністр інфраструктури України Андрій Півоварський, голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі, Одеський міський голова Геннадій Труханов, голова Одеської обласної ради Михайло Шмушкович, керівники медичних установ м.Одеси, представники департаментів органів місцевого самоврядування, громадськість. 

Будівництво цього об'єкту було розпочато в 2010 році, проте потім призупинено через нестачу фінансування. Восени 2014 року було виділено понад 20 млн. гривень на завершення будівельних робіт і оснащення нових корпусів сучасною медичною технікою. Сьогодні нові відділення інфекційної лікарні вже готові прийняти перших пацієнтів.

Після завершення урочистої частини єпископ Марк у співслужінні священнослужителів звершив чин освячення відділення та побажав одеським медикам здоров′я, душеспасіння і благословив на нелегкий шлях служіння людям, який кожний з них вибрав. 

ДОВІДКА: Одеська міська клінічна інфекційна лікарня - найстаріше лікувальний заклад міста і одне з перших кам'яних будівель в Одесі. Заснована в 1802-1804 роках з ініціативи герцога де Рішельє. Побудована за проектом архітекторів Тома де Томона і Франца Фраполлі. Історичні будівлі лікарні є пам'ятками архітектури, а циркульний корпус - пам'ятка архітектури національного значення. Тут працювали всесвітньо відомі лікарі: хірург Микола Скліфосовський, хірург і вчений Микола Пирогов.

Останній капітальний ремонт лікарні проводився в 1917 році.

Реконструкція лікарні була розпочата в 2010 році. В рамках першого етапу реконструкції побудований боксувати корпус для крапельних і особливо небезпечних інфекцій і господарський блок (пральня, котельня, дезінфекційна камера). У 2011 роботи з реконструкції були припинені у зв'язку з відсутністю фінансування, і відновлені лише в 2014 році.

За рік в лікарні отримують лікування 16-18 тисяч інфекційних хворих, у тому числі близько 10 000 дітей.