Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2015 » Серпень » 1 » Парафія у м.Ізмаїлі відзначила перше храмове свято.
19:12
Парафія у м.Ізмаїлі відзначила перше храмове свято.

28 липня – день пам’яті святого Рівноапостольного Великого князя Володимира та річниця Хрещення Київської Руси-України. Цього року Україна відзначає визначний ювілей – 1000-ліття упокоєння святого рівноапостольного Володимира. 

Саме в цей день на Свято-Володимирську парафію міста Ізмаїл Одеської області прибули священики декількох районів Одесько-Балтської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату розділити радість престольного свята з вірянами УПЦ Київського Патріархату  м.Ізмаїла. 

Хоч у місті на самому південному краю Української Бесарабії поки немає типового храму до імпровізованої каплиці, приміщення для якої люб’язно надали Ізмаїльська організація ВУТ «Просвіта» та Ізмаїльська грецька громада «Еллада», з самого ранку зходилися люди, щоб помолитися до свого небесного покровителя Володимира де кожен молився за своє та загалом за Україну.

Урочисту Божественну літургію очолив Обласний благочинний Одесько-Балтської єпархії, старший священик кафедрального собору Різдва Христового м.Одеси митрофорний протоієрей Віталій Сеник у співслужінні настоятеля храму святого Димитрія Солунського с. Новоградівка Овідіопольського району  протоієрея Віталія Хомича, настоятеля  Архангело-Михайлівського  храму  с. Кам'янське Арцизького району протоієрея Василя Врємя, священика кафедрального собору Різдва Христового м. Одеси ієрея Теодора Оробеця, настоятеля Свято-Успенського храму с. Мирне Біляївського району протоієрея Василя Єдина, настоятеля Свято-Миколаївського храму м. Іллічівську  протоієрея Михайла Щерби та настоятеля Свято-Покровського храму м. Біляївка протоієрея Богдана Біди.

Звертаючись до народу протоієрей Віталій Сеник виголосив проповідь де серед іншого зазначив, що «Кожна людина, яка волею Божою прийшла на цей світ покликана до спасіння. Але спасіння душі не можливе без Христа і його Церкви, тільки прийнявши святе хрещення, омившись від первордного гріха, ми отримуємо можливість ввійти до Царства Божого. Тому Святий Володимир є не тільки тим, хто просвітив народ свій у істиній вірі, охрестивши Київську Русь – він наблизив для нашого народу Царство Небесне. Тому які б виклики нам не робив час, ми твердо знаємо, що з нами і з усім Українським народом небесні заступники, які молять Вселаскавого Бога за нашу Землю, значить з нами Бог. А якщо з нами Бог то ми переможемо всі спокуси й напасті, які готує нам ворог».

Ці слова для вірян стали певним ствердженням, що вони на вірному шляху, а саме свято, стало святом спільної молитви, де всі єдиним серцем і єдиним духом молилися за нашу багатостраждальну Україну, за владу і воїнство її, та за наш Причорноморський край. Всі присутні були щасливі звернутися до Отця Небесного рідною для багатьох, і близькою для всіх, українською мовою.

Після урочистого богослужіння разом з кліром священиків віруючий народ вирушив хресною ходою в середмістя Ізмаїлу до пам’ятника великого українського Кобзаря Т.Г.Шевченка, де було відслужено молебень за мир в Україні.

Святкові богослужіння завершились уставним многоліттям. А парафіяльний актив склав подяку, в особі священиків, керуючому Одесько-Балтською єпархією, Преосвященійшому єпископу Марку, за посильну допомогу та архіпастирську опіку  Ізмаїльській Свято-Володимирській парафії та всій Бесарабії.