Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2014 » Січень » 23 » Ювілей 85-ліття Святійшого Патріарха Філарета.
01:57
Ювілей 85-ліття Святійшого Патріарха Філарета.
 
23 січня 2014 року Предстоятелю Української Православної Церкви Київського Патріархату Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету виповнилося 85 років. 

В цей день єпископ Одеський і Балтський Марк взяв участь у соборному богослужінні в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі м.Києва, з нагоди ювілею Святійшого Патріарха. 

Під час літургії також підносилися особливі прохання про мир в Україні та подолання ворожнечі. 
Планувалося, що окрім спільного богослужіння, у Національній філармонії відбудуться урочиста Академія, концерт і прийняття. Однак у зв'язку із загостренням суспільно-політичної кризи в Україні Патріарх Філарет вирішив, що проведення урочистостей в такий час буде недоречним і благословив скасувати їх. Також Патріарх попросив не вручати йому нагороди, в тому числі орден святого апостола Іоана Богослова за номером один, який Священний Синод просив прийняти його від імені повноти Церкви на знак поваги і з нагоди ювілею.

Наприкінці літургії було відслужено молебень за мир і припинення ворожнечі в Україні, під час якого також підносилися подячні прохання з нагоди ювілею Патріарха. Завершився молебень молитвою за Україну, яку Святійший Владика виголошував зі сльозами в голосі.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям, яке співав весь храм. Також від численного духовенства і мирян Патріарх приймав вітання і добрі побажання, а для представників ЗМІ дав брифінг.
Поздоровлення Предстоятелю продовжилися у Патріаршій резиденції. Ювіляра привітали представники державної влади та опозиції, політичні та громадські діячі, духовенство, працівники Патріархії, посли іноземних держав, інші поважні гості. На адресу Святійшого Владики надійшли також численні письмові привітання з України та з-закордону. До вечора Патріарх Філарет приймав бажаючих поздоровити його, кожен з яких отримував від ювіляра пам'ятний дарунок - книгу "Незламний будівничий Української Церкви".