Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2014 » Жовтень » 23 » Ієрей Димитрій Краснобаєв взяв участь у заході з нагоди дня пам'яті жертв Голокосту.
10:51
Ієрей Димитрій Краснобаєв взяв участь у заході з нагоди дня пам'яті жертв Голокосту.

 

З благословення єпископа Одеського і Балтського Марка, настоятель парафії святого преподобного Сергія Послушного Києво-Печерського  м.Одеси ієрей Димитрій Краснобаєв взяв участь у мітингу пам'яті жертв Голокосту.

На траурному мітингу були присутні Перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Болеслав Ятвецький, голова регіональної асоціації євреїв - колишніх в'язнів гетто та нацистських концтаборів Роман Шварцман, равін м.Білгород-Дністровського Фішел Чичельницький, голова селищної ради "Меморіальне містечко" Валентина Бурденко, представники міської та обласної влади, керівники громадських організацій та учні місцевих шкіл. 

Акція проводилася на території колишніх порохових складів у районі Люстдорфської дороги.

Саме на цьому місці 23 жовтня 1941 року німецько-фашистські окупанти знищили понад 26 тисяч людей, в основному одеських євреїв і військовополонених. З 2005 року на місці загибелі жертв фашизму розміщено Меморіал. 

Учасники мітингу підкреслили, що унікальність Меморіалу полягає в тому, що поруч із зіркою Давида розташовується православний хрест. Даний факт зумовлений тим, що серед військовополонених були люди різних національностей. 

На цьому місці, за часи революції 1917 року, знаходилися порохові склади. Пізніше, під час фашистської окупації 1941-1944 років, ці склади використовували румунські та німецькі загарбники. Дев'ять бараків стали місцем трагічної загибелі для близько 26 тисяч осіб: останки заживо спалених жінок, чоловіків та навіть дітей ховали у виритих там же котлованах.

Надзвичайна комісія, створена після Другої світової війни, розслідувала цю справу і зробила висновки щодо кількості загиблих. Висновки, зроблені надзвичайною комісією, були підтверждені ще раз у 1987 році, коли під час прокладання каналізації випадково розрили поховання жертв румунсько-німецьких окупантів.

Нині територія від площі Толбухіна до третьої станції Люстдорської дороги відома як "Меморіальне містечко". На теперішній час, на місці масових захоронень встановлені памятники з єврейською та православною символікою.

Голокост - вже відомий термін, що означає масове знищення нацистами єврейського населення Європи. У перекладі з грецької слово означає всеспалення, або катастрофу. 

У 1933-1945 роках 60% єврейського населення Європи зазнали систематичних переслідувань і знищення в Німеччині та на захоплених нею територіях. 

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій ухвалила, що 27 січня буде щорічно відзначатися як Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.