Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 24.03.2018
Головна » 2014 » Грудень » 25 » Різдвяне послання Преосвященнійшого Марка єпископа Одеського і Балтського
22:21
Різдвяне послання Преосвященнійшого Марка єпископа Одеського і Балтського

Високопреподобним і преподобним пастирям, чесному чернецтву та всім вірним   Української Православної церкви Київського Патріархату Одесько – Балтської єпархії.

Дорогі браття і сестри !
Христос народився ! Славімо Його!


Христос народжується – славте ;
Христос з небес – зустрічайте;
Христос  на землі – підносьтеся.
Співайте Господу, вся земле,
і радісно оспівуйте, люди,
бо Він прославився.
                                                                                                                                           (Канон Різдва Христового)
 
       
       

Цього року ми святкуємо  Різдво Христове, у складних, кривавих, а багато хто у тяжких умовах життя. Чому навколо нас так багато зла? Чому світ став таким жорстоким? Чому більша частина суспільства сьогодні страждає? Чому так багато неправди і жорстокості? І в усьому цьому процесі життя задіяні люди які не прислухаються до заповідей Христових.

А який наслідок  Різдва Христового для земного життя? Чи змінилося людство після пришестя у світ Сина Божого? Бог  Всемогутній і для Нього все можливе, але сама людина не хоче стати доброю. Вона обирає неправду замість правди, ненависть замість любові до ближнього,  диявола замість Бога, зло замість добра. Причина не в Богові, а в людях, у їхньому злому виборі, у нашій злі волі. Зле волевиявлення є причиною всіх бід, жорстокостей, страждань і смерті! Наслідок  Різдва Христового помітний тим, що людство змінилося. Створено християнську цивілізацію, знищено ідолопоклонство, прийнято справедливі закони, людина морально зросла. Все, що є доброго і прекрасного в європейській культурі, - це результат християнської діяльності. Але найбільшою заслугою Християнства є духовне відродження людини.

Сьогодні ми святкуємо початок нашого визволення від гріха і смерті, яким є Різдво Христове. Бо без Різдва Христового не відбулося оновлення  людської природи .

Різдво Христове принесло радість усьому світові, всім народам і кожній людині, але цією радістю скористаються не всі. Апостол Павло говорить: перелюбники, ідолослужителі ( ті які поклоняються багатству ), злодії, лихварі, п’яниці, лихословці, хижаки – Царста Божого не успадкують ( 1 Кор. 6: 9-10.).

Необхідно серйозно задуматися над тим, як наповнити християнським духом усі сфери суспільного життя: науки та освіти, культуру та охорону здоров’я, державотворення та армію, політику та дозвілля. Це потрібно робити не лише заради Царства Божого і вічного життя, а навіть заради самозбереження , Духовне відродження можливе тільки в Бозі і любові до Нього і до людей.

У цей різдвяний час сердечно вітаю владу,  військо і  Вас дорога паства з Різдвом Христовим  і Новим 2015 роком. Роком миру , благополуччя і достатку. Нехай Різдво Христове зігріє Вас і Ваші домівки теплом, миром якого ми жадаємо і який втратили у війні на Сході нашої  Батьківщини . Нехай цей рік принесе для нас і нашої  України нев’янучий вінок радості і здоров’я. А ті негаразди і скорботи залишаються в минулому і незворотному, доленосному для нас 2014 році.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, Який народився у Віфлиємському вертепі від Пречистої Діви Марії, нехай буде з усіма нами !
 
 Христос народився ! Славімо Його!
 

+ Марк Єпископ Одеський і Балтський

Різдво Христове 2014 – 2015 р.