Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 24.03.2018
Головна » 2014 » Травень » 17 » Єпископ Марк звершив панахиду за померлими від СНІду.
00:40
Єпископ Марк звершив панахиду за померлими від СНІду.

У Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу  єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні секретаря єпархіального управління архімандрита Микити (Сировегіна)  та представника єпархії зі співпраці з медичними установами протоієрея Олександра Філіппова у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси відслужив панахиду за померлими від СНІДу.

Після панахиди єпископ Марк звернувся до присутніх з повчальним слово про необхідність церковного поминання померлих.

Щорічно у третю неділю травня прийнято згадувати людей, померлих від СНІДу. Це робиться в тому числі і для того, щоб привернути увагу світової громадськості до проблем хворих на СНІД та носіїв ВІЛ - інфекції, а також до поширення цього захворювання в світі. 

Вперше Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в американському Сан-Франциско в 1983 році. Через кілька років з'явився символ руху проти цієї хвороби. Ним стала червона стрічка, пришпилена до одягу, а також різнокольорові полотна - квілти, зшиті з клаптиків тканини в пам'ять про безліч людей, які пішли з життя . Ці атрибути придумав в 1991 році художник Френк Мур. І в даний час у Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу активісти цієї акції і просто небайдужі люди прикріплюють до свого одягу червоні стрічки.

 Згідно зі статисткою Всесвітньої асоціації охорони здоров'я, на планеті живе більше 42 мільйонів чоловік, інфікованих вірусом імунодефіциту (ВІЛ), і кожен день ця цифра збільшується ще на 14-15 тисяч. Більшість ВІЛ- інфікованих - молоді люди у віці до 30 років. За останні 25 років від СНІДу померло близько 25 мільйонів чоловік. Близько двох третин усіх хворих на СНІД живуть в Африці. На думку деяких учених, на «чорному континенті » кожен третій дорослий людина інфікована ВІЛ; є країни, де вірусом заражено більше 90 відсотків всього населення. За останні 25 років від СНІДу померло близько 25 мільйонів людей ... Саме в Африці, як вважають медики, СНІД з'явився вперше. Вважається, що люди заразилися ним від зелених мавп. Перші згадки про СНІД з'явилися в 1980 -х, і незабаром це захворювання стали називати «чумою XX століття».

У третю неділю травня, люди у всьому світі згадують рідних, близьких, просто знайомих, померлих від СНІДу. 

Активісти руху проти розповсюдження ВІЛ проводять лекції та інші просвітницькі заходи, спрямовані на те, щоб попередити людей про ризик інфікування і навчити їх уникати небезпеки. Також проводиться чимало пам'ятних та благодійних акцій по всьому світу. Нагадаємо, що щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.