Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2016 » Березень » 18 » Єпископ Марк звершив літургію Ранішосвячених Дарів та чин благословення колива.
09:29
Єпископ Марк звершив літургію Ранішосвячених Дарів та чин благословення колива.

У п'ятницю першої седмиці Великого посту, єпископ Одеський і Балтський Марк у співслужінні соборного духовенства звершив літургію Ранішосвячених Дарів в кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

Після літургії єпископ Марк звершив читання молебного канону святому великомученику Феодору Тирону та благословив коливо.

Щороку у п'ятницю першої седмиці Великого посту, напередодні дня пам'яті святого великомученика Феодора Тирона, служиться канон святому та освячується коливо на згадку про чудо, яке звершив великомученик Феодор у ІV ст.

Через 50 років після мученицької кончини святого Феодора, імператор Юліан Відступник (361-363), бажаючи поглумитися над християнами, наказав градоначальнику Константинополя окроплювати в першу седмицю Великого посту всю їжу на ринках ідоложертовною кров'ю. Святий Феодор, з'явившись уві сні архієпископу Євдоксію, повелів йому оголосити всім християнам, щоб ніхто не купував нічого на ринках, а їли варену пшеницю з медом - коливо (кутю або сочиво).

В пам'ять цієї події Православна Церква щорічно звершує святкування на честь святого великомученика Феодора Тирона в суботу першого тижня Великого посту. У навечір'я суботи, у п'ятницю, на Божественній літургії Ранішосвячених Дарів після заамвонної молитви читається канон молебний святому великомученику Феодору, який склав преподобний Іоан Дамаскін. Після цього коливо благословляється і роздається віруючим. Святкування великомученику Феодору в суботу першої седмиці Великого посту описував вже Патріарх Константинопольський Нектарій (381 - 397).

Ввечері цього же дня, єпископ Одеський і Балтський Марк вершив Мале Повечір'я з читанням акафісту Страстям Христовим та Чином Пасії у кафедральному соборі Різдва Христового. 

Єпископом Марком  було прочитано перше страсне Євангеліє від святого апостола і євангелиста Матфея.

Після прочитання Євангелія архіпастир звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом. 

Чин Пасії є особливо зворушливою великопісною службою, укладачем якої є святий Петро Могила, митрополит Київський. Пасії відправляють у перші чотири п’ятниці Великого Посту ввечері за числом страсних Євангелій (від чотирьох євангелистів – свв. Матфея, Марка, Луки та Іоана Богослова). Це особлива постова служба, яка яскраво розкриває вірним суть посту, а також суть хресних страждань Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.