Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 24.01.2018
Головна » 2013 » Жовтень » 9 » Єпископ Марк зустрівся з ректором ХГЕУ.
22:57
Єпископ Марк зустрівся з ректором ХГЕУ.

В Одесько-Балтському єпархіальному управлінні єпископ Одеський і Балтський Марк прийняв ректора Християнського гуманітарно-економічного університету академіка, професора, доктора економічних наук Крижановського Ростислава Олександровича та проректора університету з зовнішніх зв'язків та юридичних питань, голову Одеського обласного відділення Всеукраїнської асоціації релігійної свободи Савельєва Валерія Яковича.

З благословення єпископа Марка в зустрічі також взяли участь секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін) та член Єпархіальної Ради, представник єпархії по співпраці з вищими навчальними закладами м.Одеси, кандидат богослів'я протоієрей Сергій Вознесенський.

 Академік Крижановський розповів єпископу Марку, що Християнський гуманітарно-економічний відкритий університет (ХГЕУ) засновано в Одесі в 1997 році громадянами України і Росії – вченими і священнослужителями. Зареєстрований заклад Управлінням юстиції в Одеській області і є позаконфесійним духовно-світським вищим навчальним закладом самоосвіти (заочна, стаціонарна і дистанційна форми навчання).

Вища освіта в Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті побудована на християнському світогляді. Студентська молодь вивчає такі християнські дисципліни, як: «Основи християнської віри», «Історія християнства», «Християнська етика», «Християнський світогляд», «Бібліологія» та інші.

ХГЕУ – перший в Україні вищий навчальний заклад, що пропонує студентам вищу освіту за широким спектром світських і духовних спеціальностей, а саме: теологічною, економічною, юридичною, психологічною, журналістською, міжнародних відносин. Він готує перекладачів, менеджерів, маркетологів, бакалаврів і магістрів бізнес-адміністрування і міжнародного бізнесу, іміджмейкерів, фахівців митної справи, дизайнерів тощо.

Крім того, ХГЕУ є першим у країні громадським університетом, що не суперечить українському законодавству і відповідає практиці вищої освіти інших країн.

За статутом ХГЕУ існує на пожертвування і внески членів своєї організації і спонсорської допомоги. Професорсько-викладацький склад і студенти належать до більшості християнських конфесій і деномінацій: православних, католиків, греко-католиків, баптистів, п'ятидесятників, адвентистів, пресвітеріанів.

У ХГЕУ навчаються студенти майже з усіх областей України, з Росії, США, Канади, Німеччини, Білорусі, Молдови, Вірменії, Казахстану, Румунії, Лівану, Іспанії, Конго, Індії, Бангладеш.

Християнська університетська освіта є класичною і розвивається вже протягом дев'яти століть.

Останнім часом перші три місця, за світовим рейтингом вузів, посідають християнські університети. Найвідоміші з них Гарвардський, Оксфордський, Кембриджський, Йельський, Колумбійський та інші.

У ХГЕУ навчальні дисципліни викладають співробітники Національної академії наук України.

Академічна наука сьогодні – це розвиток найбільш перспективних досліджень майбутнього. Поєднання класичної і академічної освіти в ХГЕУ дає змогу проводити випереджаючу освіту.

ХГЕУ відрізняється від інших вузів високою духовністю і якістю освіти, і як самостійний структурний підрозділ входить до складу Центру гуманітарної освіти Національної академії наук України. Серед викладачів ХГЕУ – сім академіків, понад 25 професорів, 24 доктори і 35 кандидатів наук; талановиті практики й аспіранти.

Завдяки укладеним договорам з Московським гуманітарно-економічним інститутом (МГЕІ) і Віденським міжнародним університетом ХГЕУ орієнтується на світові стандарти вищої освіти з урахуванням українських, російських і західних. Випускники ХГЕУ отримують дипломи США, українського, російського (державного), австрійського зразка. Магістерські і бакалаврські програми університету акредитовані за теологічними, юридичними, економічними, психологічними і журналістськими спеціальностями в International Council Higher Education (Цюрих, Швейцарія).

Навчальні дисципліни для студентів Інституту міжнародного бізнесу при ХГЕУ і Віденському університеті викладаються англійською мовою за західними стандартами.

Серед небагатьох вузів України ХГЕУ брав участь у Всесвітній виставці в Парижі (EDUCATION-2002).

За вагомий внесок у відродження духовності, науки і культури ХГЕУ нагороджено орденом Святої Софії, а за заслуги перед людством і досягнення у сфері підготовки фахівців – міжнародним орденом «MILLENNIUM AWARD» (Оксфорд).

Поряд з навчальними факультетами й інститутами до структури ХГЕУ входить ряд науково-дослідних інститутів. Серед них Інститут комплексних проблем морського природокористування і НТП (якому вже двадцять років).

Уже дев'ять випусків фахівців і магістрів ХГЕУ завдяки професійній підготовці, діловим і моральним якостям успішно працюють у державних, громадських, релігійних і комерційних структурах.

Християнський гуманітарно-економічний університет та Одесько-Балтську єпархію УПЦ Київського Патріархату вже багато років зв'язують добрі взаємновідносини та серед духовенства Одеської епархії є випускники цього навчального закладу та ті, які на теперішній час навчаються у докторантурі та читають лекції в університеті.

 

З благословення Патріарха Філарета, єпископ Марк вручив Благословенні грамоти академіку Кижановському Р.О. та проректору ХГЕУ Савельєву В.Я. Також на зарошення Його Преосвященства високі гості відвідали кафедральний собор Різдва Христового м.Одеси. Ключар собору протоієрей Віталій Сеник розповів гостям історію найстарішого храму Одеси та про проведені ремонтно-реставраційні роботи.  Академік Крижановський Р.О. та Савельєв В.Я.  щиро подякували владиці Марку та духовенству за теплий прийом та вручили від університету  пам'ятні подарунки.