Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 22.01.2018
Головна » 2013 » Листопад » 18 » Єпископ Марк зустрівся з редактором газети "Чорноморські новини" Іваном Мельником.
20:01
Єпископ Марк зустрівся з редактором газети "Чорноморські новини" Іваном Мельником.
В Одесько-Балтському єпархіальному управлінні епископ Марк прийняв головного редактора україномовної обласної  громадсько-політичної газети  "Чорноморські новини", члена Національної спілки журналістів України, заслуженого журналіста України Івана Володимировича Мельника. 

Іван Володимирович розповів керуючому єпархією про те, що "Чорноморські новини"  на теперішній час єдина обласна газета на Одещині, яка виходить українською мовою була заснована 19 липня 1917 року. Упродовж існування газета змінювала назви та засновників, але не припиняла виходу. У 1918 році газета виходила навіть французькою мовою.

З 1 серпня 1929 року перейменована на «Чорноморську комуну» і почала виходити українською. Внесок колективу редакції в оборону Одеси відзначено медаллю «За оборону Одеси». З 1 січня 1992 року газета виходить під назвою «Чорноморські новини». 24 серпня 1991 року колектив редакції ухвалив рішення про перетворення газети з органу обласного комітету партії в обласну громадсько-політичну і проголосив основні програмні принципи: утвердження української державності, відродження національної свідомості, української мови і культури, відстоювання громадянських прав, честі, гідності кожної людини, незалежно від національності, політичних поглядів, віросповідання.

У 2000 році до складу співзасновників газети увійшла облдержадміністрація, але 2010 року після зміни влади облдержадміністрація вийшла зі складу співзасновників газети, що значно ускладнило діяльність видання.
  Іван Володимирович запевнив що незважаючи на труднощі редакція газети і надалі буде підтримувати добрі стосунки та плідно співпрацювати з Одесько-Балтською єпархією. 
  
З благословення Святійшого Патріарха Філарета, з нагоди 95-річчя заснування громадсько-політичної газети "Чорноморські новини", епископ Марк вручив редактору газети Мельнику Івану Володимировичу  Благословенну грамоту.

 На зустрічі з заслуженим журналістом України Іваном Мельником, з благословення єпископа Марка були також присутні представник Одесько-Балтської єпархії зі співпраці з політичними партіями, національно-патріотичними суспільствами та громадськими організаціями, член Єпархіальної Ради протоієрей Віталій Сеник та секретар єпархії архімандрит Микита (Сировегін).