Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2013 » Жовтень » 30 » Єпископ Марк зустрівся з головою Одеської національної спілки журналістів України.
21:20
Єпископ Марк зустрівся з головою Одеської національної спілки журналістів України.
В Одесько-Балтському єпархіальному управлінні  єпископ Марк прийняв голову правління Одеської регіональної організації національної спілки журналістів України, голову оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу "Українська мова - мова єднання", заслуженого журналіста України Работіна Юрія Анатолійовича. 

Юрій Анатолійович розповів єпископу Марку, що багато років плідно співпрацює з Одесько-Балтською єпархією та про участь духовенства єпархії у Загальнонаціональному конкурсі "Українська мова - мова єднання" та нагадав, що цей конкурс було започатковано у 2000 році з метою всебічного розвитку та утвердження державотворчої функції української мови, піднесення рівня мовної культури. Засновником конкурсу є Причорноморська академія мовних технологій та комунікацій, а провадиться він за підтримки Національної Спілки журналістів України. Конкурс проходить щорічно під девізом «Рідне слово, рідний розум - рідна й правда буде». Його метою є відображення в друкованих та електронних засобах масової інформації, літературних творах, рефератах (середні та вищі навчальні заклади України) значення розвитку мовної культури як одного з відомих чинників зміцнення духовності нації та розбудови української державності. Участь у конкурсі беруть представники ЗМІ, письменники, викладачі, учні, представники українських діаспор за кордоном. Безумовно, конкурс неодмінно має відкрити нові таланти та імена, дієво засвідчити свою суспільну важливість, стати конкретним кроком до збагачення рідної культури. Оцінки конкурсних доробків здійснює журі, яке визначає переможців за декількома номінаціями. Переможці отримують диплом лауреата та почесну відзнаку. Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок коштів центральних та місцевих органів влади.
Загальнонаціональний конкурс щороку залучає до творчої співпраці дедалі ширше коло учасників, публікує найкращі роботи, видає корисні посібники для дітей, для шкіл, для всіх, хто ґрунтовно опановує рідну мову. Серед учасників не тільки українці, для котрих мова є рідною, але й ті, кому подобається наша співуча українська мова. Взагалі конкурс об'єднує 134 національності. За ці  роки конкурс відбувся у багатьох регіонах України (Київщина, Чернігівщина, Донеччина та інші) та за кордоном (Молдова, Росія, Білорусь, Придністров'я, Абхазія, Румунія, Туреччина).  А самий перший відбувся на Одещині, в курортному містечку Затока.

За активну громадську та благодійну діяльність, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, владика Марк вручив Юрію Анатолійовичу Работіну Благословенну грамоту. 

Під час зустрічі єпископ Марк та Работін Ю.А.  обговорили багато питання про продовження плідної співпраці між Одесько-Балтською єпархією та Одеською регіональною організацією НСЖУ.

З благословення єпископа Марка в зустрічі також взяв участь представник єпархії зі співпраці з громадськими організаціями, член Єпархіальної Ради протоієрей Віталій Сеник.