Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Понеділок, 19.03.2018
Головна » 2016 » Жовтень » 24 » Єпископ Марк взяв участь в урочистостях з нагоди Актового дня ВПБА.
13:08
Єпископ Марк взяв участь в урочистостях з нагоди Актового дня ВПБА.

У понеділок, 24 жовтня, у Волинській Православній Богословській Академії відбулося святкування з нагоди Актового дня та 220-ої річниці з дня заснування Академії.

На запрошення ректора ВПБА протоієрея Володимира Вакіна в урочистостях взяв участь єпископ Одеський і Балтський Марк. 

У цей день Божественну літургію у кафедральному храмі Святої Трійці в м. Луцьк очолив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Йому співслужили: митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Одеський і Балтський Марк, єпископ Володимир-Волинський, вікарій Волинської єпархії Матфей, викладачі, гості та студенти у священичому сані. 

Після спільного фото, у актовому залі ВПБА розпочалася урочиста частина свята із вступного слова ректора академії. 

На урочистій академії після слів привітання, секретар Вченої ради ієрей Владислав Фульмес урочисто презентував четвертий номер наукового богословсько-історичного фахового журналу «Волинський благовісник» та ознайомив присутніх із його науковим наповненням.

На адресу ВПБА, з нагоди свята, надійшли вітання від Міністерства культури України та від академіка НАН України Миколи Григоровича Жулинського.

На завершення урочистої частини із архіпастирським словом до присутніх звернувся правлячий архієрей Волинської єпархії митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Митрополит Михаїл привітав усіх із святом та наголосив на важливості виховання у студентів якостей характеру, які допоможуть їм боротися із труднощами світу не тільки на мирній території, але й там, де йде війна. Велика кількість вихованців Волинської Академії зараз служать на сході Україні у районах, де проходять бойові дії, і те, що вони не втекли є показником високого рівня духовної школи.

Завершились урочистості многоліттям та святковою трапезою.