Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2014 » Серпень » 22 » Єпископ Марк взяв участь в урочистому засіданні з нагоди річниці Незалежності України.
21:51
Єпископ Марк взяв участь в урочистому засіданні з нагоди річниці Незалежності України.

Єпископ Одеський і Балтський Марк та секретар єпархії архімандрит Микита (Сировегін) взяли участь урочистому  засіданні з нагоди 23-ої річниці Незалежності України, яке відбулося в Одеському національному академічному театрі опери та балету.

На заході були присутні голова Одеської обласної державної адміністрації Ігор Палиця, голова Одеської обласної ради Олексій Гончаренко, мер Одеси Геннадій Труханов та інші почесні гості. 

Урочиста церемонія розпочалася з хвилини мовчання - присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять 21 воїна-уродженця Одеси та Одеської області, загиблих в зоні АТО.

Україна проходить незвичайно складний період своєї історії, і нинішнє зібрання відрізнялося від безлічі попередніх. В напівтемному залі під хапали за душу музику на сценічному екрані спливали фото наших земляків, загиблих під час антитерористичної операції. Різного віку (але в основному 20-30-річні), уродженці багатьох районів, солдати, прапорщики, офіцери... Причини смерті: постріл снайпера, падіння літака, мінометний обстріл, напад із засідки... Люди піднялися з крісел самі, не чекаючи оголошення хвилини мовчання. 

Як зізнався губернатор Одещини Ігор Палиця, після цього перегляду його «душили емоції». Але він висловив упевненість, що «розхитати Україну не вдасться нікому». За останніми даними загинуло 21 наш земляк. Хотілося б, щоб цей скорботний список був якомога коротше, чи не поповнювався новими іменами. Учасники АТО стали і головними героями, що піднялися на сцену Одеської опери. Хтось із них прийшов після поранення, а хтось до цих пір знаходиться в зоні військових дій і нагороди їм передадуть командири. Було відзначено і велика кількість волонтерів, що займаються допомогою українським бійцям, а також переселенцям зі сходу країни в Одеську область.