Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 17.03.2018
Головна » 2015 » Квітень » 24 » Єпископ Марк взяв участь у заході з нагоди 100-річчя Геноциду вірменського народу.
10:28
Єпископ Марк взяв участь у заході з нагоди 100-річчя Геноциду вірменського народу.

На запрошення вікарія Півдня України Вірменської Апостольської Церкви архімандрита Левона Гуляна, єпископ Одеський і Балтський Марк у супроводі секретаря єпархіального управління архімандрита Микити (Сировегіна) та настоятеля парафії святого преподобного Сергія Послушного затворника Печерського м.Одеси ієрея Димитрія Краснобаєва був присутній на богослужінні у храмі святого Григорія Просвітителя ВАЦ м.Одеси з нагоди вшанування 100-річчя Геноциду вірменського народу.

Після богослужіння відбувся молебень за 1,5 мільйона вірмен-мучеників, вбитих за віру Христову та Вітчизну, причислених до сонму святих згідно Рішення Архієрейського Собору Вірменської Апостольської Церкви.

На молебні були присутні  представники УПЦ КП, УГКЦ, РКЦ, НЄЛЦУ, УПЦ МП, а також  консули іноземних держав, які акредитовані в Одесі. 

Після молебну учасники заходу відвідали виставку історичних фотографій присвячену пам'яті Геноциду вірмен. 

День пам'яті жертв Геноциду вірмен відзначається щорічно 24 квітня у пам'ять про жертв геноциду вірмен в Османській імперії. В цьому році виповнюється 100 років з часу трагічних подій.

Саме 24 квітня 1915 р. в османській столиці Стамбулі були арештовані і пізніше вбито понад 800 представників вірменської інтелігенції. Слідом за цією подією була низка вбивств і виселень етнічних вірмен.

Традиційно в цей день мільйони вірмен і співчуваючих їм представників інших народів у різних країнах світу віддають данину пам'яті жертвам геноциду, який забрав життя близько 1,5 млн вірмен або близько половини всіх вірмен світу на той період. Кожен рік в цей день, сотні тисяч людей в Єревані піднімаються на меморіальний пагорб і покладають гвоздики, і тюльпани до вічного вогню.