Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 17.03.2018
Головна » 2015 » Жовтень » 23 » Єпископ Марк взяв участь у святкових богослужіннях.
08:54
Єпископ Марк взяв участь у святкових богослужіннях.

22 жовтня 2015 року Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначила 20-ту річницю інтронізації свого Предстоятеля - Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

У сам день свята  єпископ Одеський і Балтський Марк під час  Божественної літургії співслужив Предстоятелю Церкви у патріаршому Володимирському соборі столиці. 

Наприкінці літургії було звершено подячний молебень, який очолив Святійший Патріарх Філарет. Завершуючи молебень, Святійший Владика помолився з духовенством та вірянами до Всевишнього Бога про визволення України від ворогів.

Після святкового богослужіння Патріарха Філарета від імені Священного Синоду та всієї повноти Київського Патріархату привітав Патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній. 

23 жовтня, на запрошення ректора Волинської православної духовної академії протоієрея Володимира Вакіна, єпископ Марк взяв участь у вшанування дня пам'яті Собору Волинських святих та Актового дня ВПБА.   

Божественну літургію і подячний молебень у Свято-Троїцькому соборі м.Луцька очолив митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній у співслужінні митрополита Луцького і Волинського Михаїла, архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія, Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора, єпископа Одеського і Балтського Марка, єпископа Володимир-Волинського Матфея, канцлера Волинської  єпархії протоієрея Миколи Цапа, ректора ВПБА протоієрея Володимира Вакіна, ректора Львівської православної богословської академії протоієрея Ярослава Ощудляка, ректора Рівненської духовної семінарії протоієрея Віталія Лотоцького та багатьох інших священнослужителів прибувших на свято.  

Після молебню митрополит Михаїл окропив першокурсників свяченою водою, освятив їхні підрясники, після чого вони прийняли присягу, одержали студентські квитки й залікові книжки.

Свято продовжилося в актовій залі академії. Ректор розповів про здобутки і досягнення, про співпрацю з іншими навчальними закладами, про паломництва, про видані книги викладачів та студентів. Наголосив, що майбутні душпастирі, зважаючи на нинішню ситуацію в державі, освоюють медичні та капеланські навички під час навчання.