Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 24.01.2018
Головна » 2014 » Листопад » 22 » Єпископ Марк взяв участь у покладанні квітів до пам'ятного знаку жертв Голодомору.
13:59
Єпископ Марк взяв участь у покладанні квітів до пам'ятного знаку жертв Голодомору.

Cьогодні в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору.

Через понад вісім десятиліть ми знову звертаємося до однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії – Великого Голоду 1932-1933 років.

Ці сумні події торкнулися і багатьох мешканців нашого регіону. 

В той час, як у селах люди гинули від виснаження, з Одеського порту відправлялося на експорт зерно, яким розплачувалися за іноземні кредити на закупівлю імпортної промислової техніки, котра повинна була забезпечити економічне піднесення держави. Але ціна за це виявилася  дуже і дуже високою...

З нагоди Дня пам’яті в Одесі на Лідерсовському бульварі пройшла церемонія покладання траурних вінків і квітів до пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

В церемонії взяли участь керуючий Одесько-Балтською єпархією УПЦ Київського Патріархату єпископ Марк, секретар Одесько-Балтського єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін),  перший заступник голови обласної ради Михайло Шмушкович, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації  Сергій Калинчук, секретар Одеської міської ради Олег Бриндак, представники громадських організацій, керівники установ і підприємств міста.

Пам`ять про ці важкі роки повинна зберігатися у  суспільстві. І наші земляки багато роблять в цьому напрямку. Згадаймо хоча б книгу спогадів про голодомор, підготовлену істориками Одещини. Водночас наш багатонаціональний регіон може бути прикладом того, що від голоду  страждали не лише етнічні українці, а й представники інших народностей. Тобто це була трагедія всього українського народу, усіх націй, які проживають на теренах держави.