Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Четвер, 22.02.2018
Головна » 2016 » Квітень » 9 » Єпископ Марк відвідав "прокурорський майдан".
08:41
Єпископ Марк відвідав "прокурорський майдан".

В Одесі під будівлею обласної прокуратури проходить безстрокова акція проти новопризначеного прокурора області Миколи Стоянова. 

В суботу 9 квітня  продовжилося віче на підтримку відставки прокурора області Миколи Стоянова, призначеного на цю посаду після звільнення Давида Сакварелідзе.

На запрошення активістів майдан відвідав єпископ Одеський і Балтський Марк.  

Акції розпочалася молитвою за Україну яку прочитав єпископ Марк та спільним виконанням  Гімну України.

У цей день до акції  долучилися також представники громадськості Києва, Полтави, Івано-Франківська, Біляївки, Маріуполя та інших міст.

Акції протесту проти призначення Стоянова прокурором Одеської області розпочалися 31 березня.

Головною вимогою мітингувальників залишається усунення Миколи Стоянова від посади прокурора області. Учасників протесту обурює той факт, що у 2010 році він закрив кримінальну справу проти проросійськи налаштованого лідера партії «Родина» Ігоря Маркова, яку згодом відновлювала ГПУ. Крім цього активісти апелюють до того, що Стоянов вже очолював прокуратуру області у 2014 році.

Хоча люди і почали страйк одразу після звільнення Давіда Сакварелідзе, яке сталося 29 березня, наразі більшість мітингувальників виступають не за поновлення соратника Саакашвілі у облпрокуратурі. Вони наполягають саме на прозорому та відкритому конкурсі на посаду. 

Активісти звернулися і до президента України з проханням допомогти у цій ситуації.

«Ми не хочемо бачити таких людей у Одесі. Ми хочемо, щоб саме ви втрутилися у цю ситуацію. Інакше з Одеси може початися третій Майдан», – звернулася до Петра Порошенка відомий одеський волонтер  та одна з ініціаторів мітингу Наталія Пранжу.