Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 21.03.2018
Головна » 2014 » Вересень » 26 » Єпископ Марк відправив святкову всенічну з чином Воздвиження Хреста.
09:39
Єпископ Марк відправив святкову всенічну з чином Воздвиження Хреста.

Напередодні двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, єпископ Одеський і Балтський Марк у спіслужінні соборного духовенства звершив всенічне бдіння з освяченням хлібів, пшениці, вина і єлею у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси.

Після великого славослів'я, під спів Трисвятого, єпископом Марком  з вівтаря був  урочисто винесений  Хрест Христовий, прикрашений живими квітами. 

На кафедрі архіпастир звершив чин Воздвиження Хреста, осіняючи Животворящим Хрестом всі чотири сторони світу. Цей чин є древнім. Він звершується на спомин про знайдення та воздвиження Чесного Хреста Господнього, яке відбулося у 324 році. Під час цього чину, подібно до того, як благословляв хрестом віруючих єрусалимський патріарх Макарій у ІV ст., єпископ благословляє хрестом побожний народ, який знаходиться в храмі, і всі чотири кінці світу. А хор і люди в цей час, подібно до подій знайдення Хреста Господнього, молитовно співають «Господи помилуй». 

Під молитовний спів архієрейським хором святкового тропаря: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо», духовенство і віруючі здійснили триразове поклоніння із земними поклонами винесеному Чесному Хресту і були помазані святим єлеєм. 

На завершення богослужіння  єпископ  Марк звернувся до молитовного зібрання з повчальним словом про силу і славу Чесного і Животворящого Хреста Господнього.