Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Четвер, 22.02.2018
Головна » 2015 » Квітень » 17 » День вшанування ікони Божої Матері "Живоносне Джерело".
12:36
День вшанування ікони Божої Матері "Живоносне Джерело".

У п'ятницю Світлої седмиці, пам'ять ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», єпископ Одеський і Балтський Марк у  у кафедральному соборі Різдва Христового м.Одеси у співслужінні секретаря єпархіального управління архімандрита Микити (Сировегіна), обласного благочинного митрофорного протоієрея Віталія Сеника та клірика кафедрального собору ієрея Андрія Волошина відправив молебень з чином малого освячення води.

Після молебну єпископ Марк звернуся до віруючих зі словами пасхального привітання.

Святкування ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» звершується Святою Церквою на честь дива, що відбулося у V ст. поблизу Константинополя. 

Як говорить передання, 4 квітня 450 року майбутній імператор Лев Маркел зустрів біля воріт столиці Візантійської імперії сліпця, який збився з дороги. Воїн Лев допоміг немічному знайти прихисток у тіні та пішов набрати йому води. Раптом до майбутнього імператора промовив жіночий голос, який вказав йому місце цілющого джерела та передрік, що допоможе Леву побудувати на цьому місці храм. Так і сталося. Водою та тиною зі знайденого джерела воїн напоїв і зцілив сліпого, а сам через сім років зійшов на престол візантійських монархів. 

Імператор Лев Маркел правив до 473 року і під час правління побудував над цілющим джерелом храм на честь Пресвятої Богородиці, назвавши його «Живоносним Джерелом».