Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Середа, 24.01.2018
Головна » 2017 » Грудень » 14 » День тезоіменитства Святійшого Патріарха Філарета.
16:14
День тезоіменитства Святійшого Патріарха Філарета.

14 грудня Православна Церква відзначає день пам’яті святого праведного Філарета Милостивого, який є також і днем тезоіменитства Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. За традицією з цієї нагоди до столиці прибули архієреї Української Православної Церкви Київського Патріархату для того, щоб розділити радість свята у спільному богослужінні.

Напередодні свята, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі звершив Всенічне бдіння. Предстоятелю співслужили єпископат Церкви і духовенство Києва та інших єпархій України.

У сам день свята, Святійший Патріарх Філарет відслужив Божественну літургію у Володимирському соборі.

За богослужінням також молились викладачі та студенти Київської православної богословської академії, ченці столичних монастирів та численне духовенство, яке прибуло привітати свого Першосвятителя.

Після літургії та подячного молебня митрополит Луцький і Волинський Михаїл виголосив вітальне слово.

Після вітання до присутніх з повчальним словом звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Козацьким многоліттям Святійшого Владику привітали хори, які брали участь у богослужінні: Патріарший та кліросний хори Володимирського собору та хор Київської Православної Богословської Академії.

Впродовж дня Патріарх Філарет приймав вітання від архієреїв і духовенства, громадських і політичних діячів та парафіян.

В урочистих богослужіннях також взяв участь керуючий Одесько-Балтською єпархією  єпископ Марк.

Клір та паства Одеської єпархії щиро вітають свого Предстоятеля, незламного будівничого Української Церкви - Святійшого Патріарха Філарета та бажають міцного здоров'я, сил та заснаги у справі утвердження Помісної Української Церкви!