Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Вівторок, 23.01.2018
Головна » 2015 » Грудень » 15 » День тезоіменитства Святійшого Патріарха Філарета.
00:13
День тезоіменитства Святійшого Патріарха Філарета.

14 грудня Православна Церква відзначає день пам’яті святого праведного Філарета Милостивого, який є також і днем тезоіменитства Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. За традицією з цієї нагоди до столиці прибули архієреї Української Православної Церкви Київського Патріархату для того, щоб розділити радість свята у спільному богослужінні.

13 грудня, напередодні свята, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Володимирському кафедральному соборі звершив Всенічне бдіння. Предстоятелю співслужили єпископат Церкви і духовенство Києва та інших єпархій України.

У сам день свята, 14 грудня Святійший Патріарх Філарет відслужив Божественну літургію у Володимирському соборі.

13-14 грудня,  єпископ Одеський і Балтський Марк взяв участь у соборному богослужінні в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі м.Києва, з нагоди дня ангела Святійшого Патріарха.

За богослужінням також молились студенти Київської православної богословської академії та Рівненської духовної семінарії, ченці столичних монастирів, духовенство, яке прибуло привітати свого Першосвятителя.

Після літургії та подячного молебня від імені Священного Синоду, архіпастирів, духовенства та мирян Святійшого Владику привітав Патріарший намісник, ректор Київської православної богословської академії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній. 

Козацьким многоліттям Святійшого Владику привітали хори, які брали участь у богослужінні: Патріаший та кліросний хори Володимирського собору та хор Київської православної богословської академії.

Протягом дня Патріарх приймав вітання від громадських і політичних діячів, духовенства і парафіян.