Вітаю Вас, Гість! Реєстрація RSS

Субота, 17.03.2018
Головна » 2015 » Листопад » 29 » День пам’яті жертв Голодомору.
00:38
День пам’яті жертв Голодомору.

Через понад вісім десятиліть ми знову звертаємося до однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії – Великого Голоду 1932-1933 років.

Ці сумні події торкнулися і багатьох мешканців нашого регіону. 

В той час, як у селах люди гинули від виснаження, з Одеського порту відправлялося на експорт зерно, яким розплачувалися за іноземні кредити на закупівлю імпортної промислової техніки, котра повинна була забезпечити економічне піднесення держави. Але ціна за це виявилася  дуже і дуже високою.

З нагоди Дня пам’яті в Одесі на Лідерсовському бульварі пройшла церемонія покладання траурних вінків і квітів до пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

В церемонії взяли участь єпископ Одеський і Балтський Марк, секретар єпархіального управління архімандрит Микита (Сировегін), голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, керівник апарату Одеської обласної державної адміністрації  Вадим Грузин, Одеський міський голова Геннадій Труханов, секретар Одеської міської ради Олексій Потапський, представники громадських організацій, керівники установ і підприємств міста.

Пам`ять про ці важкі роки повинна зберігатися у  суспільстві. І наші земляки багато роблять в цьому напрямку. Згадаймо хоча б книгу спогадів про голодомор, підготовлену істориками Одещини. Водночас наш багатонаціональний регіон може бути прикладом того, що від голоду  страждали не лише етнічні українці, а й представники інших народностей. Тобто це була трагедія всього українського народу, усіх націй, які проживають на теренах держави.

Ввечері того ж дня, на Соборній площі м.Одеси відбулося традиційне запалювання свічок.

В  акції "Запали свічку памяті" взяли участь активісти місцевих патріотичних та козацьких організацій, молодь. 

Під час проведення акції "Запали свічку памяті" на Соборній площі, єпископ Марк у співслужіння благочинного м.Одеси митрофорного протоієрея Василя Вирозуба, протоієрея Василя Шмоняка, ієрея Андрія Волошина, ієрея Теодора Оробця та ієрея Юрія Дмитрука звершив панахиду за тих, хто загинув від голоду у 1932-1933 роках.